Çözüldü MX330 laptop düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FIFFLAREN

Kilopat
1024x768 çözünürlükte130 FPS akıcı bir şekilde oynadığım Valorant 20-30 FPS'lere kadar düşmeye başladı. LoL'de 180 200FPS görüyordum. Fightlarda 80 90 oluyordu en fazla. Şimdi 30'a kadar düşüyor.

Intel i5-1035G1
8 GB RAM
256SSD.

Çözüm
Cihazın termal macun yenilemesi ve tozdan arındırılmasını öneririm. Ben sıcaklık kaynaklı hararet sorunu olduğunu düşünüyorum.
Abi evet sanırım sıcaklıktan. Bir soğutucu alıp denedim bugün, FPS'te ciddi artış gördüm. 18-20'lerden 70-90'a fırladı. Ama droplu tabi sabit değil.
O zaman bir toz temizliği ve kaliteli bir termal macun ile termal macun değişimi yapın. Kendiniz yapmak istemiyorsanız yetkili servise yaptırabilirsiniz. Çünkü 100 dereceye kadar dayanan işlemcinin yanında soğutma blokları birleşik olduğu için ekran kartının soğuk çalışması çok zor, ekran kartının frekans düşürme sıcaklığı 75 derece zaten.
Ya da en iyisi satmak hocam, hazır fiyatı da yükselmişken.

Hocam peki servise göndersem. Neyi nasıl düzeltebilirler? Oyuna girip test ederler mi mesela? Sorunumu anlarlar mı?
Sorun sıcaklık yüzünden, servise sıcaklık sorununu düzeltmeleri için verirsiniz. Termal macun değişimi, toz temizliği yapıp geri verirler, büyük ihtimalle o zaman çözülür sorununuz. Oyuna girip test edeceklerini pek sanmam.

Sorun sıcaklık yüzünden, servise sıcaklık sorununu düzeltmeleri için verirsiniz. Termal macun değişimi, toz temizliği yapıp geri verirler, büyük ihtimalle o zaman çözülür sorununuz. Oyuna girip test edeceklerini pek sanmam.
Ekran kartında bir arıza olabilir mi peki? Gücüne ulaşamaması gibi falan.

Yani bu ihtimal çok düşük gibi. Genellikle yeterli güç gelmeyen bilgisayar anında kapanır.
1640707974755.png

Hocam peki bu değerler kötü mü? Chrome açık şu an boşta daha da düşüyor.

Sorunun sıcaklık ile alakası yok. Yanlış bilgi vermeyin. Sıcaklık değerleri bir laptop için gayet normal seviyede. Sorun başka bir şey.
100 derece işlemci normal mi? Üstelik ekran kartı throttle derecesine gelip frekans düşürüyor. Fotoğraflara bakmadın mı? 139 Mhz Core Clock normal mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı