i7-11700F alınır mı?

11400F dışında yatırım yapılmaz artık 11'lere. 12'ye veya Ryzen 5600+ tarafına yönelin.

H510M anakartların mosfetleri 11400F'i bile beslemekte güçlük çekiyor. Anakartı satıp sıfırdan bir platform dizmeni öneririm.
Mosfet derken soğutmayı mı kast ediyorsunuz? Ek olarak Corsair H100X kullanacağım.

Mosfet derken soğutmayı mı kast ediyorsunuz? Ek olarak Corsair H100X kullanacağım.
Anakartın beslenme sisteminden bahsediyor arkadaş. İşlemciniz ne kadar güçlüyse, o kadar çok anakartın beslenme sistemini yoruyor. Yanlız OC'siz 11400F'yi beslenmede gerçekten zorluk çekiyor mu, pek emin değilim.

Anakartın beslenme sisteminden bahsediyor arkadaş. İşlemciniz ne kadar güçlüyse, o kadar çok anakartın beslenme sistemini yoruyor. Yalnız OC'siz 11400F'yi beslenmede gerçekten zorluk çekiyor mu, pek emin değilim.

ASUS TUF B560M anakartlar üzer mi beni bu konuda? Uzun ömürlü çok ısınmayan istikrarlı stabil bir sistem istiyorum.

11400F dışında yatırım yapılmaz artık 11'lere. 12'ye veya Ryzen 5600+ tarafına yönelin.

H510M anakartların MOSFET'leri 11400F'i bile beslemekte güçlük çekiyor. Anakartı satıp sıfırdan bir platform dizmeni öneririm.

ASUS TUF B560M anakartlar üzer mi beni bu konuda? Uzun ömürlü çok ısınmayan istikrarlı stabil bir sistem istiyorum.
Arkadaşın dediği şeyden bahsediyorum. CPU soğutucu kurtarmaz o işi.

Yeni bir anakart alacaksanız Intel 12 / Ryzen 5000 platformundaki anakartları öneririm. Eski nesile yatırım yapmayın. İşlemci + anakart için bütçenizi belirtip yeni bir konu açın.

Geri
Yukarı