i7-11700K işlemci ile boşta 40-45 derece normal mi?

kalayli

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Gskill Ripjaws V 2x16GB 3000 MHz CL16
Anakart
ASUS ROG Strix Z590-E Gaming Wifi
Merhaba,

Intel Core i7-11700K işlemci sahibiyim. ASUS ROG STRIX Z590e Gaming Wi-Fi anakart ve Cooler Master Hyper 212X soğutucu kombinasyonu ile kullanıyorum. Kasa olarak ise 3 intake bir egzoz olmak üzere 4 fanlı Corsair Crystal 570X kullanıyorum.

İşlemci boşta iken sıcaklıkları görseldeki gibi oluyor. Sıcaklıklar bana biraz yüksek geliyor. Endişelenmeli miyim yoksa normal midir? Bilgilendirirseniz sevinirim.

İyi sosyaller.

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    148,1 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
GÜNCELLEME

Benzer bir kombinasyon yapmak isteyen arkadaşlar olabileceği için deneyimlerimi aktarmak istedim.

Sevgili arkadaşlar İşlemciye, Anakarta 100'lerce dolar dökerken soğutucuyu da ihmal etmeyin, aynı setupla birkaç hafta önce 2 saatlik 2k yüksek ayarlarda lol seansının ardından işlemci sıcaklıklarının 95-100 derecelere çıktığını görmüş oldum. Güçlü bir işlemci almışken üzerine yıllar öncesinden kalmış ve daha zayıf işlemcileri soğutmaya uygun olan bir soğutucuyu takarak sisteminize haksızlık etmeyin ve zarar verme riskini oluşturmayın.

Ne mutlu sistemi aldığımdan beri pek yük altına sokmadım, ne mutlu HWinfo açık kalmış ki farkedebildim. Şu anda Arctic Liquid freezer 240'a geçiş yaptım. Sistem hiçbir oyunda 70 dereceyi bile görmedi.

GÜNCELLEME BİTTİ

Dosya Ekleri

• IMG_1499.jpeg
    IMG_1499.jpeg
    95,8 KB · Görüntüleme: 24

Geri
Yukarı