i5 11400F boşta 45 derece normal mi?

Normal değil. Aynı işlemciye sahibim. Stok fanı ile kullanıyorum ve boşta 40 derece. Turbo mod açık mı?
Hahahaha 5 derece için mi normal olmuyor? Aynı şartlar altında yaşamıyor olabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Belki arkadaşın şehri daha sıcaktır ya da sen klimalı ortamda kullanıyorsundur? Kasa fanların daha kalitelidir vb.

Hahahaha 5 derece için mi normal olmuyor? Aynı şartlar altında yaşamıyor olabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Belki arkadaşın şehri daha sıcaktır ya da sen klimalı ortamda kullanıyorsundur? Kasa fanların daha kalitelidir vb.
Hahaha? :) 5 derece için normal olmuyor evet. Belki arkadaşın şehri daha soğuktur ya da klimalı ortamda kullanıyordur? Ben kendi kullanımıma göre konuşuyorum. İşiniz gücünüz alaycı tavırla konuşmak. Başka bir şey bildiğiniz yok. Turbo modu açıkken benim de işlemcim boşta o dereceleri görebiliyor. Konu sahibi daha detaylı bilgi verdikçe çözüme daha kolay ulaşırız.

Hahaha? :) 5 derece için normal olmuyor evet. Belki arkadaşın şehri daha soğuktur ya da klimalı ortamda kullanıyordur? Ben kendi kullanımıma göre konuşuyorum. İşiniz gücünüz alaycı tavırla konuşmak. Başka bir şey bildiğiniz yok. Turbo modu açıkken benim de işlemcim boşta o dereceleri görebiliyor. Konu sahibi daha detaylı bilgi verdikçe çözüme daha kolay ulaşırız.
Sendeki değerlerin normal olarak kabul edildiğini nerden çıkarttın? Belki seninki daha düşüktür normale göre? 45 Derece gayet de normal bir sıcaklıktır. Hatta düşük bir sıcaklıktır. Bilgin olmadığın belli zaten ama normal değil diyerek milleti de yanlış yönlendirme bari.

Sendeki değerlerin normal olarak kabul edildiğini nerden çıkarttın? Belki seninki daha düşüktür normale göre? 45 Derece gayet de normal bir sıcaklıktır. Hatta düşük bir sıcaklıktır. Bilgin olmadığın belli zaten ama normal değil diyerek milleti de yanlış yönlendirme bari.
11400F'in stok, kule tipi, sıvı soğutmalı bütün değerlerini araştırdım. Turbo açık, kapalı değerlerini araştırdım. Kendi kullanımımın standart seviyede olduğunu öğrendim. 15 yıldır bilgisayarla uğraşıyorum. Bilgim olmadığını anlaman takdire şayan. 45 derece genel olarak bakılırsa evet normal. Konu sahibi de 45 derecenin genel manada normal olduğunu bilerek konu açmıştır muhtemelen. Öğrenmek istediği şey kendi işlemcisinin değerleri normal mi. 11400F kullandın mı? Veya kullanıyor musun? Her önümüze gelene normal diyip geçelim o zaman. İnsan önce bir turbo modu açık mı değil mi diye sorar. Kasa içi havalandırma nasıl diye sorar. Ben de aynı şekilde senin bir bilgin olmadığını düşünüyorum.

Ayrıca ben stok fan kullanıyorken konu sahibi kule tipi soğutma kullanıyor..

Stok fanla 11400F kullanıyorum, Turbo Boost ve XMP açık ve 43'ten aşağısını görmedim daha. Bilgisayar bazen kendine kendine kapanıp uzun süre uyku modunda kaldığı halde durum böyle. Önde üç fan, arkada egzoz fanı da mevcut üstelik ve bu fanları son raddede çalıştırıyorum.
Yük altında 96 gördüm ama anlık yani saniyelik bir şey. Ortalama 70-75 civarı çalışıyor genelde.
(RDR2'de 70, GTAV'te 75 ortalama değerler bunlar)
Cihazım daha üç aylık. Bir hafta önce macun yenilemesi yaptım belki biraz düşer diye ama değişen bir şey olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı