Çözüldü i7 11800H RTX 3070 Forza Horizon 5 FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Singua

Hectopat
Makaleler
1
RAM
16
Ekran kartı
3070
İşlemci
İ7 11800h
Arkadaşlar selam, oyunu yeni yükledim. 4'te FPS düşmesi yoktu ama GeForce'un sürücüsünden kaynaklı donma vardı, başka sorun yoktu 5 geçeceğim diye takmadım. Şimdi 5'te çok çok az takılmalar var sebebi Experience mı acaba?

Son düzenleme:
Çözüm
Diğeri güncelleyin sonra haber verin.
Sonuç aynı.

Grafikleri ortaya alıp deniyorum.

Çözümü şöyle buldum;
FPS'i 95'e sabitledim ve GeForce driverim güncel GeForce ile alakası yok bilgisayardan sanırım yüke girince bir şeyler oluyor hantallaşıyor oyun.
Şu an 95 FPS'te Ray Tracing Extreme'ye alınca dahi sorun yok
DLSS kalitede.
Evet GoW'da bile takılma yok ama FH serisinde var driver kaynaklı olduğunu düşünüyorum sürekli driver sil yükle sıkıntılı olduğundan kullananlarda böyle bir sorun olup olmadığını merak ediyorum.

Hayır 1080p
Hocam sıkıntı 1080p kullanmanız olabilir. Bir 2K da deneyebilir misiniz?

Hocam peki ayarlarda 2K yok mudur? Bir deneseniz olmaz mı? Ama ilginç bir durum normalde yağ gibi akması lazım sistemin.

Maalesef yok 2K ayarı hocam bu arada GeForce'yi deneyeceğim artık sıktı bu optimizasyon sorunları 10 dakika sonra yazarım sonucu.

Son kez droplanıp droplanmadığına bakacağım boşuna silmeyelim.

Maalesef yok 2K ayarı hocam bu arada GeForce'yi deneyeceğim artık sıktı bu optimizasyon sorunları 10 dakika sonra yazarım sonucu.
Dediğiniz gibi büyük ihtimalle driver kaynaklıdır. Ekran kartının darboğaz gibi zaten söz konusu olmamaması lazım işlemci zaten iyi bir de gaming laptop. Laptoplarda olması imkansız gibi bir şey. Muhtemelen driver sorunudur bir deneyin olmadı yazarsınız.

Dediğiniz gibi büyük ihtimalle driver kaynaklıdır. Ekran kartının darboğaz gibi zaten söz konusu olmamaması lazım işlemci zaten iyi bir de Gaming laptop. Laptoplarda olması imkansız gibi bir şey. Muhtemelen driver sorunudur bir deneyin olmadı yazarsınız.

Evet dediğiniz gibi darboğaz yok zaten driver güncelleniyor şu an bir de DLSS kapatıp denedim bir nebze azaldı droplar ama hala var.

Diğeri güncelleyin sonra haber verin.
Sonuç aynı.

Grafikleri ortaya alıp deniyorum.

Çözümü şöyle buldum;
FPS'i 95'e sabitledim ve GeForce driverim güncel GeForce ile alakası yok bilgisayardan sanırım yüke girince bir şeyler oluyor hantallaşıyor oyun.
Şu an 95 FPS'te Ray Tracing Extreme'ye alınca dahi sorun yok
DLSS kalitede.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı