i7 11800H sistemde Metin2 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

BaranHB

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung PM9A1 512GB
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
HM570
İşlemci
i7 11800H
Metin2 oyununu mutlaka biliyorsunuzdur.Böyle düşük gereksinimli eski bir oyunda bile durum neden bu şekilde acaba ?
İlk 2 çekirdek sürekli düşük hızda çalışıyor,oyun ayarlarında grafik GPU olarak seçili olmasına rağmen GPU kullanımı %1 tüm gücü işlemci alıyor ve sonuç ortada.
Metin2 gibi eski bir oyunda bunu yaşamak ilginç,ne yapmam gerekiyor birileri yardımcı olabilir mi..

( Arka planda 10 tane Metin2 açık bot için açık bırakıyorum ancak bundan dolayı zorlanması,bu sistem için çok anlamsız olur. )

Dosya Ekleri

• 0314_000602.jpg
    0314_000602.jpg
    386,1 KB · Görüntüleme: 202
Son düzenleme:
Harici ekran kartı kullanmadığı için kasıyor. Çünkü PvP serverler executable uzantılı olmadığı için ekran kartı tarafından çalıştırılamaz. Bu yüzden işlemci grafik birimi ile oynatıyor CPU kullanımından bunu görebiliyoruz.

Sorunun içinde cevabını kendin vermişsin.

10 tane calışıyor :) & 2 çekirdek sürekli düşük hızda calışıyor.

Kasması normal.

Bilgisayarı yüksek performansa al ve arkada olan hesapların çözürnülüklerini düşür( Arkada olsa bile yap)

Nihai performans modunu araştır.
20 tane açanlar bile var bota bırakıyorlar hesapları.Böyle bir sistem için bunların çerez olması gerekmiyor mu ?

Pil ve güç modu performansta,monster kontrol merkezi turbo mod açık.Nihai performans nedir bilmiyorum.

2 çekirdek neden o hızda sorun nedir ?

20 tane açanlar bile var bota bırakıyorlar hesapları.Böyle bir sistem için bunların çerez olması gerekmiyor mu ?

Pil ve güç modu performansta,monster kontrol merkezi turbo mod açık.Nihai performans nedir bilmiyorum.

2 çekirdek neden o hızda sorun nedir ?
Hepsini aşırı düşük çözünürlüklere alıp dener misiniz ?

Harici ekran kartı kullanmadığı için kasıyor. Çünkü PvP serverler executable uzantılı olmadığı için ekran kartı tarafından çalıştırılamaz. Bu yüzden işlemci grafik birimi ile oynatıyor CPU kullanımından bunu görebiliyoruz.
Dahili ekran kartını ( İntel UHD ) devre dışı bıraktım.
dGPU modunda şuan yani harici ekran kartı var sadece.

İlk iki çekirdek neden düşük hızda bunun sebebi nedir ?
Hepsini aşırı düşük çözünürlüklere alıp dener misiniz ?
Deneyeceğim ancak çok fark edeceğini sanmam.

Bu arada denetim masasındaki güç seçeneklerinde yüksek performans modu yok bende.Nasıl oluşturacağım ?

Yeni konular

Geri
Yukarı