Çözüldü i7 11800h sistemde "WDF_VIOLATION" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Mahonee

Decapat
Daha fazla  
RAM
3200MHz
SSD veya HDD modeli
2 TB Samsung
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
i7 11800H
Arkadaşlar merhaba. PC'yi formatladıktan sonra kurulum yaparken Update esnasında 2 defa WDF_VIOLATION koduyla birlikte mavi ekran hatası aldım. Dump dosyasının bağlantısını paylaşacağım yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Dump dosyası: MAVİ EKRAN HATALARI ZİP.zip
1647290487802.png

SteelSeries yazılımından kaynaklı olabilir mi acaba tüm güncellemelerden sadece bu yapılmamış.

Dosya Ekleri

• 20220314_231558.jpg
    20220314_231558.jpg
    93,8 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
evet, SteelSeries ile alakalı bir mavi ekran hatası almışsınız. Verdiğim linkteki yazılımı indirip kurulum yapın.

Hocam dün yazamadım kusura bakmayın dediğiniz gibi yaptım. Sorun düzeldi fakat bu mavi ekran Windows'un genel Update'si sırasında oldu. Acaba herhangi sistemsel bir sıkıntı olmuş mudur? Nasıl anlaşılır sorun olup olmadığı. Sfc/scannow komutuyla anlayabilir miyim?

Hocam dün yazamadım kusura bakmayın dediğiniz gibi yaptım. Sorun düzeldi fakat bu mavi ekran Windows'un genel Update'si sırasında oldu. Acaba herhangi sistemsel bir sıkıntı olmuş mudur? Nasıl anlaşılır sorun olup olmadığı. Sfc/scannow komutuyla anlayabilir miyim?

Sıkıntı olacağını sanmam, fakat yine de sistem dosyalarını taramak lazım.
Evet o kodu ve aşağıdaki kodu, CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp yazabilirsiniz.
Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-Image /Restorehealth
Eğer bozuk sistem dosyaları bulusa onarım yapacaktır.
Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.​

Geri
Yukarı