i7 11800H vs R7 6800H laptop

Bütçe
33000
Daha fazla  
Merhaba değerli arkadaşlar.

Aşağıdaki ürünlerden birini almak istiyorum bütçem ancak bunlara yetiyor hangisini önerirsiniz? Açıkçası benim kalbim ASUS'tan yana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ne için kullanıcaksınız? Eğer oyun içinse Acer Nitro 5 daha iyidir. Ekran kartı daha güçlü. Eğer render işi ile uğraşacaksanız ASUS TUF daha iyidir. İşlemcisi daha güçlü.

Oyun için alacağım o zaman Nitro tercih edeyim.

Nitro Max Q ve muxsuz model, 3070 olması pek ifade etmiyor yaklaşık TUF'la benzer performansi var TUF'un DDR5 işlemci gibide artıları var zaten. Nitro'nun artısı sadece VRAM, ekstra olarak TUF'un soğutması zayıf.

Nitro Max Q ve muxsuz model, 3070 olması pek ifade etmiyor yaklaşık TUF'la benzer performansi var TUF'un DDR5 işlemci gibide artıları var zaten. Nitro'nun artısı sadece VRAM, ekstra olarak TUF'un soğutması zayıf.

Nasıl 3070 Max Q mu? Öyleyse o zaman performansı kısılmış değil midir? En korktuğum şey bir ekran kartının Max Q versiyon olması. TUF içime çok siniyor ama onda da Ryzen işlemcinin ısınma konusu kafama takılıyor.

Bende şimdi fark ettim hocam. İki ekran kartı arasında sadece 5 FPS gibi çok küçük bir fark var.

Nasıl 3070 Max Q mu? Öyleyse o zaman performansı kısılmış değil midir en korktuğum şey bir ekran kartının Max Q versiyon olması? TUF içime çok siniyor ama onda da Ryzen işlemcinin ısınma konusu kafama takılıyor.

Hocam bu modele bakar mıydınız?

İçerisindeki DDR4 RAM sizin için sorun oluşturmazsa bu modeli düşünebilirsiniz. Acer genelde cihazlarınada tek kanal RAM kullanır. Bu cıhazın artan parasıyla 8 GB RAM daha alabilirsiniz.

Nasıl 3070 Max Q mu? Öyleyse o zaman performansı kısılmış değil midir en korktuğum şey bir ekran kartının Max Q versiyon olması? TUF içime çok siniyor ama onda da Ryzen işlemcinin ısınma konusu kafama takılıyor.

Ryzen diye ısınacak diye bir şey yok hocam, ama TUF'un soğutması zayıf biraz.

Bende şimdi fark ettim hocam. İki ekran kartı arasında sadece 5 FPS gibi çok küçük bir fark var.

Hocam bu modele bakar mıydınız?

İçerisindeki DDR4 RAM sizin için sorun oluşturmazsa bu modeli düşünebilirsiniz. Acer genelde cihazlarınada tek kanal RAM kullanır. Bu cıhazın artan parasıyla 8 GB RAM daha alabilirsiniz.

Evet bunu da gördüm. Aslında dediğiniz gibi ciddi bir para da artar bunu alırsam bütçe 33 bin bir RAM ilavesiyle olay biter yaklaşık 5 bin kalır bile.

Ryzen diye ısınacak diye bir şey yok hocam, ama TUF'un soğutması zayıf biraz.

Anladım. Diğer arkadaşın attığı üründeki 3060 ile bu üründeki 3060 aslında 140 watt bayağı yüksek performanslı aslında, açıkçası gönlümden geçen en başından beri ASUS TUF. Çünkü onda hem 3060 140 watt hem DDR5 var, yani 3070 100 watt grafik kartı 3060 140 watt grafik kartına göre ne kadar bir performanslı olabilir ki? Videolar yanıltmıyorsa arkadaşın dediği gibi 5-10 FPS atıyor, bunu da belki de ASUS MUX teknolojisiyle kapatabilir bile.

İşin daha da kötüsü Vatan Bilgisayar'daki arkadaşlarda ısrarla 3070'i öneriyorlar, ayrıca şöyle bir olayı da fark ettim epey karşılaştırma sitesinde Nitro 3070 63 puan ASUS TUF 68 puan. Bu da insanı düşündürmüyor değil 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı