i7 1195G7 GTA 5 düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Furkanreiss

Centipat
RAM
16
i7 1195G7 iris96EU dahili GPU 16 GB RAM laptop aldım FIFA, WRC gibi oyunlarda Vega 7'den fazla FPS veriyor ama GTA 5 de düşük FPS veriyor. 5500U Vega7 kullanırken en düşük ayarlada GTA 5 de 50-60 arası alırken bunda 40 FPS alıyorum 3 Direct X sürümünü de denedim. Sorunu nasıl çözebilirim?

i7 1195G7 iris96EU dahili GPU 16 GB RAM laptop aldım FIFA, WRC gibi oyunlarda Vega 7'den fazla FPS veriyor ama GTA 5 de düşük FPS veriyor. 5500U Vega7 kullanırken en düşük ayarlada GTA 5 de 50-60 arası alırken bunda 40 FPS alıyorum 3 Direct X sürümünü de denedim. Sorunu nasıl çözebilirim?
Bir sıkıntı var gibi, 1135G7 50-70 arası veriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Driverları kontrol edin ve virüs tararın.
Çekirdek tabanlı yalıtım ayarını kapatıp deneyebilirsin.

Bir sıkıntı var gibi, 1135G7 50-70 arası veriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Driverları kontrol edin ve virüs tararın.
Çekirdek tabanlı yalıtım ayarını kapatıp deneyebilirsin.
Evet hocam sıkıntı var son sürüm driveri indirdim yeni kurduğum için virüs yoktur,
Çekirdek tabanlı yalıtım ayarı nasıl oluyor tam alarak diğer oyunlarda fps beklediğim gibi gta da bu sorunu yaşıyorum

16GB olmaması gerektiği kesin.
Farkındayım zaten. :)

Bizzat arkadaşımın başına geldi 3 4 sene önce diğer oyunlarda gerektiği kadar ram kullanan bilgisayar GTA 5 de çok düşük bir miktar kullanıyordu. İnternette yaptığımız araştırma sonucu çözümü bulmuştuk. Aynı sorun olabilir diye düşündüm

Farkındayım zaten. :)

Bizzat arkadaşımın başına geldi 3 4 sene önce diğer oyunlarda gerektiği kadar ram kullanan bilgisayar GTA 5 de çok düşük bir miktar kullanıyordu. İnternette yaptığımız araştırma sonucu çözümü bulmuştuk. Aynı sorun olabilir diye düşündüm
Görev yöneticisinden baktığımda 2.7 gb yazıyor 16gb rame göre normalmi bilemedim değerler bu şekilde

Dosya Ekleri

• 20230423_183757.jpg
    20230423_183757.jpg
    301,3 KB · Görüntüleme: 35
Görev yöneticisinden baktığımda 2.7 gb yazıyor 16gb rame göre normalmi bilemedim değerler bu şekilde
Hocam sorun anlaşıldı sizin işlemci ütüye dönüşmüş. O sebeple performans düşürüyor.
Sistemi soğuk tutun, artık yerden mi yükseltirsiniz, fan mı koyarsınız altına ya da termal bakım mı yaparsınız o sizin bileceğiniz iş ama şunu sorayım sistem ikinci el mi sıfır mı?

Sorununuz RAM değil, işlemci sıcaklığınız yüksek. Bir an önce termal macun bakımı veya fan temizliği yapın yoksa iş daha da kötüye gidip 100 dereceleri görmeye başlayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı