i7 12.nesil - RTX 3050 Ti vs i5 12.nesil - RTX 4050

Yusuf0210

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben PC alacağım. Sizce i7 12. nesil RTX3050 Ti mı seçmeliyim yoksa i5 12.nesil RTX4050 mi seçmeliyim? (Not: İkisi de aynı marka PC) Acer Nitro 5

Hocam ama işlemcisi iyi 3050 ti olanının ha bide ben öyle oyun meraklısı da değilim arada oynarım daha çok yazılım işleri için alıyorm siz ne düşünüyorsunuz fikrinizi alabilir miyim?

4050 neredeyse %60-70 daha güçlü ve yazılım desteğiyle belki 2 kata yakın FPS farkı oluşur.

Son düzenleme:
Hocam ama işlemcisi iyi 3050 Ti olanının ha bir de ben öyle oyun meraklısı da değilim arada oynarım daha çok yazılım işleri için alıyorum siz ne düşünüyorsunuz fikrinizi alabilir miyim?

O zaman i7 olanı al hatta oyunları hiç oynamıyorsan grafik işlemcisi olmayan daha iyi işlemcili bir cihaz tercih edebilirsin.

4050 neredeyse %60-70 daha güçü ve yazılım desteğiyle belki 2 kata yakın FPS farkı oluşur.

Yazılım üzerine daha yoğun olduğunu belirtti grafik performansının pek anlamı yok.

O zaman i7 olanı al hatta oyunları hiç oynamıyorsan grafik işlemcisi olmayan daha iyi işlemcili bir cihaz tercih edebilirsin.

Yazılım üzerine daha yoğun olduğunu belirtti grafik performansının pek anlamı yok.

Aynı anda yazmışız mesajı adamla, görmedim yani.

Intel Core i7 12700H vs i5 12500H.

Tek çekirdekte birbirlerine yakınlar çoklu çekirdekte %25 civarı i7 daha güçlü. Bu kadar fark için 3050 Ti olan laptop alınmaz.

Hocam ama işlemcisi iyi 3050 Ti olanının ha bir de ben öyle oyun meraklısı da değilim arada oynarım daha çok yazılım işleri için alıyorum siz ne düşünüyorsunuz fikrinizi alabilir miyim?

Hocam o zaman ekran kartsız saf işlemci gücü olan mesela i9-13900H işlemcili bir laptop bakmalısın bunlara yakın fiyata.

Yeni konular

Geri
Yukarı