i7 12650H RTX 4050 sistem oyunlarda FPS düşük

İşletim sistemi
Windows 11

metehanbakpinar

Femtopat
Daha fazla  
RAM
32 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
1 TB SSD
Ekran kartı
RTX 4050 6 GB
İşlemci
i7 12650h
Benim bilgisayarım RTX 4050 6 GB 98bit + Intel Core i7 12650H + 32 GB DDR4'ten oluşuyor fakat bakıyorum sistem olarak fark atıyorum ama oyunlarda droptan geçilmiyor, bazen FPS çok düşük oluyor bazen yüksek oluyor. Red Dead'e girmeden önce bilgisayarı full kapayıp öyle giriyorum ama yine de oluyor. Ben bu düşük FPS düşmesi illetinden nasıl kurtulacağim? Ne olur yardım edin...

Sistem toplayan gamer kuralı #1 : Oyun oynamak için sistem topluyorsan asla laptop almayacaksın

düştük bi hataya knk yav
ben de o hataya düştüm excalibur almıştım sattım 4060ti lı masaüstü sistem aldım 0 sorunsuz ve ilk defa klavyeye dokunduğumda elim ısınmıyor 😃 Oyun laptopu pişmanlıktır

ben de o hataya düştüm excalibur almıştım sattım 4060ti lı masaüstü sistem aldım 0 sorunsuz ve ilk defa klavyeye dokunduğumda elim ısınmıyor 😃 Oyun laptopu pişmanlıktır
bendekide excalibur

nolur kurtar beni bu illetten

Benim bilgisayarım RTX 4050 6 GB 98bit + Intel Core i7 12650H + 32 GB DDR4'ten oluşuyor fakat bakıyorum sistem olarak fark atıyorum ama oyunlarda droptan geçilmiyor, bazen FPS çok düşük oluyor bazen yüksek oluyor. Red Dead'e girmeden önce bilgisayarı Full kapayıp öyle giriyorum ama yine de oluyor. Ben bu düşük FPS düşmesi illetinden nasıl kurtulacağim? Ne olur yardım edin...

Oyunu grafik ayarlarından yüksek performansa al ve güç ayarlarından nihai perfomansa al laptoplarda çok etki ediyor büyük ihtimalle oyunlarda işlemcinin ekran kartı varsa onu kullanıyordur oyunu grafik ayarlarından yüksek performansa alırsan FPS artışı görüceksin ama oyun için laptop almak saçma o laptopa vereceğin parayı kasaya vererek daha iyilerini alabilirdin. Ekstra olarak monitörün varsa laptopa bağlayabilirsin saçma gelebilir ama laptoplara monitör bağlamak laptoplardaki performansı arttırıyor.

Geri
Yukarı