i7-12700 RTX 3070 sistem Valorant'ta düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Bald1win

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba,
Valorant'ta 300 FPS civarında alıyorum, ancak anlık ve sürekli olarak 200'lere düşüyor, bazen 400 oluyor ve tekrar düşüyor. Benimle aynı sisteme sahip kişiler 600 FPS civarında alıyor gördüğüm kadarıyla.
Bilgisayar kasasını temizlettim, termal macunu değiştirdim, sıvı soğutucu taktırdım, sürücüleri güncelledim (Intel chipset dahil) ve tüm performans artırma ayarlarını yaptım, fakat düzelmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci sıcaklığı: 40°C. (oyun oynarken de maksimum 50°C.)

Bilgisayar özellikleri:
  • 750W PSU,
  • İşlemci: 12th gen Intel(R) Core(tm) i7-12700, 2100 MHz, 12 çekirdek, 20 mantıksal işlemci,
  • Anakart: MSI Pro B660M-P DDR4 (MS-7D24),
  • RAM: G. Skil Ripjaws V 16GBX2 DDR4.
  • Ekran kartı: MSI RTX 3070 Gaming Z Trio 8G LHR 256 bit GDDR6 8 GB,
  • SSD: Samsung SSD 980 Pro 500GB.
    3D mark sonuçları.

312321312.png

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS değeriniz normal. 300-400 arası beklenir o işlemciyle. Ara ara yaşadığınız düşmelerin de oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Düz tavana bakarak bende 600 fps alırım savaşta zaten düşecektir. 1000 fps alsanız ne olur? Monitörünüzün yenileme hızı nedir?

Düz tavana bakarak bende 600 fps alırım savaşta zaten düşecektir. 1000 fps alsanız ne olur? Monitörünüzün yenileme hızı nedir?
Hahahaha 360 hz hocam, 100 fps birden düşünce şaşırıyorum ondan.

Değerler normal gibi hocam hem kayıt alıyorsunuz.
Kayıt alırken veya normalde değişmiyor hocam fps hep bu şekilde.

25MB L3 önbelleği var genel olarak intel işlemciler valorantta falan düşük fps veriyor hocam. Ama 250-300 falan olmalı gibime geliyor ve genel olarakta o değerler arasında. RTX 4060 R5 5600 ile 400-450 fps alıyor arkadaşım.

Onuda denedim ama pek değişen bir sonuç yok, 138'de sabit kalıyor.

Valorant oynarken işlemciyi %70 ekran kartını %20 civarı kullanıyor.
Valorant ekran kartı çok kullanmaz değerler normal.

Geri
Yukarı