i7 12700 RTX 4070 sistemde darboğaz oluyor

ziyadovf

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
Ddr5 32gb 3200mhz
SSD veya HDD modeli
1tb nvme ssd
Ekran kartı
RTX 4070 super 12gb
Anakart
Msi pro Z790
İşlemci
İntel i7 12700
Merhaba arkadaşlar. Ben PC'den pek anlamam. Kaç yıldır PC olmadı bilmiyorum o yüzden kusura bakmayın.
Benim donanım Intel i7 12700 RTX4070 Super 12 GB DDR5 32 GB RAM ve MSI Pro Z790-S Wi-Fi ekranda dalgalanma oluyordu Hz düşüp kalkıyordu o FreeSync kapandıktan sonra stabil 270 Hz alıyorum yalnız GPU ve CPU deyerleri dikkatimi çekti oyunlarda CPU bazen 20-30-40 arasında kullanılıyor ekran kartımsa 60-70 oluyor bazen tabii bu oranlar hep değişiyor yalnız FPS kaybı falan veya takılma yok oyunlarda akıcı gayet sadece size fotoğraf göstereceğim bana burada darboğaz olabilir mi? Onu söylerseniz sevinirim. Ve ben MSI Afterburner yüklediğimde MHz'lere baktm onlarda aşağı değerlerde oluyor genellikle bana detaylı bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_8063.jpeg
    IMG_8063.jpeg
    145,8 KB · Görüntüleme: 36
Darboğaz yok. MHz değerleri aşağı değerlerde olma sebebi oyunun o kadar GPU istememesidir. Yani oyun yeterli olacak kadar kullanır GPU'yu fazlasını kullanmaz. Tamamen normaldir yani.

Merhaba arkadaşlar. Ben PC'den pek anlamam. Kaç yıldır PC olmadı bilmiyorum o yüzden kusura bakmayın.
Benim donanım Intel i7 12700 RTX4070 Super 12 GB DDR5 32 GB RAM ve MSI Pro Z790-S Wi-Fi ekranda dalgalanma oluyordu Hz düşüp kalkıyordu o FreeSync kapandıktan sonra stabil 270 Hz alıyorum yalnız GPU ve CPU deyerleri dikkatimi çekti oyunlarda CPU bazen 20-30-40 arasında kullanılıyor ekran kartımsa 60-70 oluyor bazen tabii bu oranlar hep değişiyor yalnız FPS kaybı falan veya takılma yok oyunlarda akıcı gayet sadece size fotoğraf göstereceğim bana burada darboğaz olabilir mi? Onu söylerseniz sevinirim. Ve ben MSI Afterburner yüklediğimde MHz'lere baktm onlarda aşağı değerlerde oluyor genellikle bana detaylı bilgi verir misiniz? Teşekkürler.
Değerlerin gayet normal.

Hayır, darbogaz olmaz. Oyunu hangi ayarlarda oynuyorsun?
Selam,oyuna göre değişiyor şuan çok oyun indirmedim amma volo pubg cs yüksek grafiklerde sorun olmuyor sadece işlemci oranı ve ekran kartı oranı garip geldi freesync düzeltmeden önce 270hz stabil alamıyordum darboğaz var sandm düzeldi şuan fps ve hz stabil amma oranlar aynı

Yeni konular

Geri
Yukarı