i7 12700H CPU sıcaklığı normal mi?

Ben size bir özet geçeyim. Fazla dert etmeyin. Kendimde orta seviye bir laptop kullanıcısıyım ve 97 derecelere çıktığını tahat görüyorum. Kendim voltajı kısıp 88'e sabitledim biraz. Tabii yeni işlemciler artık 80-100 arası çalıştığı için değerleriniz normal. Ve hayır, anlık 100 derece veya 95 derece zarar vermez bilgisayara. Ekran kartının 85'i geçmemesine özen gösterin. 90-95 arası çalışması da normal olacaktır bir süre sonra. O dönemde termal macun değişimi ve fan temizliği yaparsanız da düzelecektir. İyi geceler dilerim!

Teşekkür ederim hocam ekran kartımın 74ü geçtiğini hiç görmedim genel olarak 60 civarında takılıyor.

CPU Z yukleyip deneyin.

Şunu demek istiyorum yaz aylarında laptopun yuksek sıcaklıklara ulaşması normaldir oyun içi performansınıza etki etmiyorsa bir sorun teşkil etmez yuksek ısı bir de kasa alüminyum ise cok sıcağı dert etmenize gerek yok arada bir dinlendirmeniz iyi gelir bilgisayara.

Kasa alüminyum hocam oyun içide kasma donma yaşamadım hiç.

Sıcaklık değeri gayet güzel görünüyor anlık olarak 1 çekirdek 99 derece olmuş bu yanlış ölçülmüş bile olabilir. Diğer çekirdeklere bakılınca genel olarak 75-91 arasında dalgalanmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı