i7 12700H laptop uzun süre açık kalınca FPS düşüyor

kurabiyeed

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Laptop-Dell G15 RTX 3060-DDR5 16 GB RAM 4800MHz-Intel i7 12700H-120Hz IPS panel.
İşletim sistemim Windows 11 PC uzun süre açık kalınca boşta oyunlarda çok bariz bir şekilde drop yemeye başlıyor.
Sıcaklık değerleri genelde normal oluyor oyunda CPU 92'yi GPU 85'i geçmiyor ama CPU'nun sıcaklık çok dalgalı sorunun sebebi sizce işletim sisteminden kaynaklı olabilir mi PC'yi alalı 2 hafta oldu olacak.

Laptop-Dell G15 RTX 3060-DDR5 16 GB RAM 4800MHz-Intel i7 12700H-120Hz IPS panel.
İşletim sistemim Windows 11 PC uzun süre açık kalınca boşta oyunlarda çok bariz bir şekilde drop yemeye başlıyor.
Sıcaklık değerleri genelde normal oluyor oyunda CPU 92'yi GPU 85'i geçmiyor ama CPU'nun sıcaklık çok dalgalı sorunun sebebi sizce işletim sisteminden kaynaklı olabilir mi PC'yi alalı 2 hafta oldu olacak.

Bende de vardı böyle bir sorun ama ben şöyle bir durumdan dolayı çözdüm. Cihazı oyundayken 10-15 dk açık bırakmıştım ve FPS düşmüştü sonra klavyeden bir tuşa bastım FPS yükseldi aklıma şöyle bir olay geldi. Güç seçeneklerinde ekranı kapat 10 dk açıktı ondan dolayı yapabilir diye düşündüm onu kapattım oyuna girdim 1-2 saat açık bıraktım FPS düşmedi sende böyle bir test et istersen.

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU sıcaklığı sınıra çok yaklaşıyor bu nedenle frekans kısıyordur aynı şekilde CPU da 90 üzeriyse sürekli belli bir süre sonra frekansını kısar. Soğutucu yoksa 1 adet temin edip onunla kullanın cihazı.

aynı problemi yaşadım ve bunun basit bir çözümü var genellikle 300-500 lira arasında bir laptop fanı alıp bu sorunu çözebilirsin

Örnek https://www.hepsiburada.com/rampage...5-17-notebook-sogutucu-stand-pm-HBC00000ZKVRS

Yeni konular

Geri
Yukarı