i7 12700H performans değeri düşük

Hocam bu önlemlerle laptop dik olarak çantada taşırken vs. sorun olur mu? Her gün okula-işe götürüyorum/z çünkü.

Valla kapton bant ile sorun olmayacağını söylüyorlar. Uygulanma şekline göre kapton bantlar 180-280 derecelere kadar dayandığı söyleniyor. Ben daha taşıma yapmadım evde olduğum için, seyehatim 2 hafta önce bitti ve geldikten sonra uyguladım sıvı metali, artık başka bir zaman deneyebilirim ben. Güzel önlem aldıktan sonra sorun olacağını ben pek sanmıyorum. Bu bandı uyguladıktan sonra sadece çok dikkatli şekilde damlatılıp yaydırılması gerekiyor. Çünkü sıvı metal elektriği de iletiyor. Anakart ve diğer bileşenleri anında haşat edebilir. Benim aldığım sıvı metal 128 W/M-k değerinde. Değer gerçek mi bilmiyorum ancak benim laptopta baya işe yaradı sıcaklık konusunda. İşlemci oyunlarda sürekli 95 derecede çalışıp throotling yapıyordu. Sıvı metal uygulanması sonrası nadiren saliselikte olsa 90 felan görüyor ancak onun haricinde genellikle 75-85 derece oyunlarda işlemcim. Termal macunla Cinebench 14000 civarı puan alıyordu, sıvı metal sonrası Cinebench 15800 civarı puanlara yükseldi. Bir düşünün derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı