i7-12700K sistem nasıldır?

Vallahi hocam 45.000 tldir en fazla ona eminim. Hesaplamasını yapmıştım onun.

Abi adamdaki rahatlığa bak adam dünyanın en iyi sistemlerinden birini topluyor ve hesabını yapmadan... AAaaaaa kafayı yiyeceğim...

Hocam çok iyi sistem toplamışsınız ben bu fiyata daha iyisini toplayamam hayırlı olsun...

1.5/2 ay vaktiniz varsa ryzen 7000 ve sonrasında 13. nesil işlemciler çıkacak onun haricinde alabilirsiniz ama rtx 4080 ekim gibi çıkacak tepe kartlar erken çıktığı için biraz bekleyin derim.

Bence RTX 4000 serisi ve yeni işlemcileri bekle. Fiyatları o kadar abartı olmaz. Üstelik yeniler çıkınca eskide kalan ekran kartlarının fiyatı düşebilir. AMD istersen onun da yeni ekran kartları çıkacak.

RTX 3090 ile RTX 3090 Ti arası bir ekran kartı 1080p çözünürlükte 2 ekran kartından daha güçlü ama...

Hocam bu kadar yüklü bir bütçeniz varsa ve aciliyetiniz yoksa bence Ryzen 7000, RTX 4000 ve 13. nesil işlemcileri bekleyin...
Valla öyle düşünüyorum da bir yandan da fiyatlar artar diye korkuyorum. Dolar artacak vs diyor herkes. En kötü artarsada bu sistemi hazır olarak satıp biraz ekler yenilerini alırım diye düşünüyorum. Ama kur sabit kalsa dediğiniz gibi beklemek daha mantıklı.

Valla öyle düşünüyorum da bir yandan da fiyatlar artar diye korkuyorum. Dolar artacak vs diyor herkes. En kötü artarsada bu sistemi hazır olarak satıp biraz ekler yenilerini alırım diye düşünüyorum. Ama kur sabit kalsa dediğiniz gibi beklemek daha mantıklı.
Valla hocam turkiyede yasiyoruz, ekonomi herkesin malumu. Arkadaşlar ryzen 7000 ve rtx 4000 serilerini bekle demisler ama kimse dolar kurunun ne olacaginin garantisini veremez. Ozellikle secimler yaklasirken bazi sahislar secimi kaybetcegini anlayip da ortalagi daha da karistirmak isteyebilir

Yeni konular

Geri
Yukarı