i7 13. nesil işlemci ve RTX 4060 bir cihaz kaç sene götürür?

Aynı fiyata 4070'li laptop var.

İşlemcisi iyi değil, hem Victus limit dolu.

Hocam sağ olun ancak cihaz önerisi şu an istemiyorum.
Ben sadece ortalama kaç sene götürebilir sorusunun cevabını aramaktayım.

Bakımları yapılırsa rahat 6-7 sene götürür. Abra A5 v13.1 cihazımla 7. yılımı dolduracağım 1 hafta sonra :)

Hocam şu an kullandığım cihazda i7 7500U işlemci var.
7 senemi devirmek üzereyim bu cihazla.
Sanki yeni bir cihaz daha fazla götürür gibi geliyor bana.

O zamandan bu zamana teknoloji ilerledi fakat çok hızlı değildi günümüzde çok hızlı yeni teknolojiler çıkıyor bu yüzden o kadar uzun süre memnun etmeyebilir.

Hocam şu an kullandığım cihazda i7 7500U işlemci var.
7 senemi devirmek üzereyim bu cihazla.
Sanki yeni bir cihaz daha fazla götürür gibi geliyor bana.

Hocam konuda da dediğim gibi linki sadece örnek olarak paylaştım.
Zaten alacaksam Dell'den yana tercih yaparım yine diye düşünüyorum.
Ben güncel oyunlar için falan örnek vermiştm. Kullanım ömrü daha fazla olur tabii ki.

@KojiroHyuga04 hocam kaç sene götürür sorusuna net cevap bulmak zor çok değişken bir durum, en mantıklısı şimdiye odaklanıp uygun fiyata işinizi güzel bir şekilde yapacak bir modele yönelmek bence.
Hocam haklısınız ancak eldeki hesap çarşıya uymadı. Babamla sene sonunda ben 7K yaparsam istediğim laptopu alacağız diye konuşuyorduk. Ancak sonradan aslında hiç de hesapta olmayan başka bir mevzu çıkınca babamla şu anki cihazımın bataryasını değiştirip devam edeyim konusunda anlaştık.

Seneye doların ne olacağını gerçekten bilemiyorum. Keşke şu an modeli belirleyip alabilsem ancak olmuyor.
Durum bu şekilde.

@KojiroHyuga04 hocam kaç sene götürür sorusuna net cevap bulmak zor çok değişken bir durum, en mantıklısı şimdiye odaklanıp uygun fiyata işinizi güzel bir şekilde yapacak bir modele yönelmek bence.

Katılıyorum, sonradan da alacaksanız buna takılmaya gerek yok. Alacağınız zamanki bütçenize göre en performanslı cihazı alıp geçersiniz, oluru bu.

Katılıyorum, sonradan da alacaksanız buna takılmaya gerek yok. Alacağınız zamanki bütçenize göre en performanslı cihazı alıp geçersiniz, oluru bu.
Aslında en doğrusu bu hocam, doğru söze laf söylemeye hiç gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı