i7 13700 bilgisayarım ısınıyor mu?

Pw_Onur

Picopat
1 hafta önce aldığım yeni laptopumun AIDA64 programıyla yapmış olduğum kararlılık testi sonuçlarım böyle. Burada bir şey gören bilgi sahibi olan birileri yorum yapabilir mi? Veya başk bir program bir test önerisi olan varsa yapmak isterim.

Ekran kartı 4060, işlemci 13700.

Dosya Ekleri

• 123.png
    123.png
    52,5 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
1 hafta önce aldığım yeni laptopumun AIDA64 programıyla yapmış olduğum kararlılık testi sonuçlarım böyle. Burada bir şey gören bilgi sahibi olan birileri yorum yapabilir mi? Veya başk bir program bir test önerisi olan varsa yapmak isterim.

Ekran kartı 4060, işlemci 13700.

Cihaz modeli?

Hocam böyle tam anlayamayız herhalde, tabii daha bilgili arkadaşlar daha iyi bilir.
bBaşka bir test olur bişey olur varsa yapmak isterim. Bilgim kısıtlı bu konularda.

Tulpar T7 v20.6.2

Isınma sorunu gözükmüyor.
Sanki işlemci sıcaklığı 85.4 gibi gördüm tam bilmiyorum tabi de çok geldi bana ama. (tam anlamıyorum tabi)

Bbaşka bir test olur bir şey olur varsa yapmak isterim. Bilgim kısıtlı bu konularda.

Tulpar T7 v20.6.2

Sanki işlemci sıcaklığı 85.4 gibi gördüm tam bilmiyorum tabii de çok geldi bana ama. (tam anlamıyorum tabii)

Hocam genelde laptop için 90 derecenin altı sıkıntı yok olarak kabul edilir ama modelden modele değişir.

Masaüstünden geçtiyseniz çok gelebilir ama yapısı gereği öyle cihazlar, bana göre sonuçlar gayet normal.

İşlemciye yüklenen bir teste göre gerçekte serin geldi.
Bilgisayar normal kullanımda 40 derecelerde seyrediyor, Cs go'da turbo da 75 derece üzerine çıkmıyor zaten ama dediğim gibi bilgim olmadığı için yorum yapamıyorum.

Hocam genelde laptop için 90 derecenin altı sıkıntı yok olarak kabul edilir ama modelden modele değişir.

Masaüstünden geçtiyseniz çok gelebilir ama yapısı gereği öyle cihazlar, bana göre sonuçlar gayet normal.
Bu yaptığım test ne kadar ciddi ve yoğun bi test bilmiyorum tabii eğer yüksek bir test ise ve 85 alıyorsam iyi ama testi bilmiyorum tabi.

Şöyle bir boş test.

Dosya Ekleri

• 3213123.png
    3213123.png
    275,6 KB · Görüntüleme: 23
Bilgisayar normal kullanımda 40 derecelerde seyrediyor, CS:GO'da Turbo da 75 derece üzerine çıkmıyor zaten ama dediğim gibi bilgim olmadığı için yorum yapamıyorum.

Bu yaptığım test ne kadar ciddi ve yoğun bir test bilmiyorum tabii eğer yüksek bir test ise ve 85 alıyorsam iyi ama testi bilmiyorum tabii.

Şöyle bir boş test.

Gayet normal hocam. Endişelenecek bir şey yok.

Geri
Yukarı