i7 13700 CPU kullanımının %100 olması

Xolah

Femtopat
Daha fazla  
Yeni topladığım sistemde oyun indirirken veya bazı multitask durumlarda CPU seviyesi %100'e ulaşıyor.
Bu bana bir problem yaratır mı? Eğer yaratır ise bunu nasıl çözebilirim?
(Driver kurulumlarında veya BIOS güncellemelerinde falan sıkıntı olmuş olabilir o kısımlarla ben ilgilenmedim, o kısımla ilgili öneri ve fikirlerinize de açığım)
Sistem;
i7 13700.
RTX 4070 Ti.

Dosya Ekleri

• cpu.png
    cpu.png
    186,5 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yöneticisi doğru göstermez CPU kullanımını. Onun yerine MSI afterburner vs. kullanabilirsiniz

*** Çıkmaması gerekirken çıkıyorsa, bir program olması gerekenden çok fazla CPU kullanıyorsa bu bambaşka bir konu ve sizin sorduğunuz şey değil.

*** CPU kullanımının %100 e çıkması sorun değildir. Bilgisayarınızın işlemcisi ve ekran kartınız gayet güzel. Uzun yıllar sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde kullanabilmek istiyorsanız gereken şey == iyi bir soğutma ve PSU.
Bilgisayarınız, CPU nuz, GPU nuz ne kadar soğuk o kadar iyi.

İyi geceler... Yeni PC niz hayırlı olsun.

*** Çıkmaması gerekirken çıkıyorsa, bir program olması gerekenden çok fazla CPU kullanıyorsa bu bambaşka bir konu ve sizin sorduğunuz şey değil.

*** CPU kullanımının %100 e çıkması sorun değildir. Bilgisayarınızın işlemcisi ve ekran kartınız gayet güzel. Uzun yıllar sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde kullanabilmek istiyorsanız gereken şey == iyi bir soğutma ve PSU.
Bilgisayarınız, CPU nuz, GPU nuz ne kadar soğuk o kadar iyi.

İyi geceler... Yeni PC niz hayırlı olsun.
çok teşekkür ederim iyi geceler <3

Yeni topladığım sistemde oyun indirirken veya bazı multitask durumlarda CPU seviyesi %100'e ulaşıyor.
(Driver kurulumlarında veya BIOS güncellemelerinde falan sıkıntı olmuş olabilir o kısımlarla ben ilgilenmedim, o kısımla ilgili öneri ve fikirlerinize de açığım)
Sistem;
i7 13700.
RTX 4070 Ti.
Üstteki arkadaşlar dikkat etmemiş ancak Steam ile ilgili bir sorun var. Steami kapatıp açıp değerlere tekrar bak.

Düzenleme: Oyun indirirken olduğunu söylemişsin ancak ben indirdiğimde bu kadar kullanmıyor ki benim işlemcim daha kötü. Steami silip yüklemeyi deneyebilirsin.

Üstteki arkadaşlar dikkat etmemiş ancak Steam ile ilgili bir sorun var. Steami kapatıp açıp değerlere tekrar bak.

Düzenleme: Oyun indirirken olduğunu söylemişsin ancak ben indirdiğimde bu kadar kullanmıyor ki benim işlemcim daha kötü. Steami silip yüklemeyi deneyebilirsin.
Evet evet steam ile mi ilgili benimle mi ilgili o kısmını anlamamıştım. Sadece oyun indirmeleri açıkken veya steam üzerinden bir oyuna girdiğim zaman cpu kullanımı 100 oluyor, ısınma veya fps düşüşü gibi bir durum olmuyor fakat cpu'nun 100 gözükmesi içimi rahat ettirmedi o yüzden sizlere bir danışayım istedim.

Sistem;
i7 13700.
RTX 4070 Ti.

Normaldir ama driver kurması kim yaptıysa Driver Booster ile yapmasın o bilgisayara zarar verir tek yapacağınız formattan sonra Windows Update'deki sürücüleri yüklemek isteğe bağliyida sonra onlar bittikten sonra ekran kartını driverini yukledikten sonra Windows Update ertelemesini uzattın aksi takdirde kendi kendine guncelleme yükler.

Oyun içinde de 100 olursa işte asıl sıkıntı o MSI Afterburner ile takip ediniz Görev Yöneticisi ilk açılışında 100 göstermesi normaldir.

Geri
Yukarı