i7 13700HX vs i9 13900HX laptop

Eray a

Femtopat
Daha fazla  
Sizce ekran kartını artırıp işlemciden düşürmek mantıklı mı? Bir tarafta 4080 12 GB. Intel i7 13700HX. 32 GB RAM ve 2 TB SSD var. 1920x1080 ekrana sahip. Max 5 GHz hızlara çıkarken 2.4 GHz hızla çalışıyor. 165 Hz yenileme hızı var.

Diğer tarafta ise 4070 8 GB. Intel i9 13900HX. 32 GB RAM. 2 TB SSD. 2560x1600 ekrana sahip. Max 5.4 GHz hızlara çıkıyor. Yine 165 Hz yenileme hızı var. Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum hangisi daha iyidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
4080 4070'den %50+ daha güçlü ama 13700HX ile 13900HX arasında o kadar fark yok, sizin birincil önceliğiniz de önemli CPU tabanlı işler için i9, oyun ve genel kullanımda 4080 tercihim olurdu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Model vermemişsiniz bazı modeller bu tarz işlemcilere tam performans vermez bir bütçe belirleyin ve laptop önerisi için konu açın yardımcı olalım.

Model vermemişsiniz bazı modeller bu tarz işlemcilere tam performans vermez bir bütçe belirleyin ve laptop önerisi için konu açın yardımcı olalım.

Laptopların donanımından anlıyorum benim için daha çok görünüş olarak hitap etmesi ve 4-5 yıl rahat kullanabileceğim güçlü bir bilgisayar. İlk laptop HP Omen. Ama görüntüsü beni cezbetmiyor. Diğeri ise Excalibur g911. Excalibura daha sıcak bakıyorum. Bütçem ise 75 K'yı geçmez. Victus Dell vs önermeyin çünkü sıkıntılı kronik laptoplar zaten. Böyle düşünüyorum Excalibur'un servisi de iyi çalışıyor

Ben üstte attığın Omen PC'yi aldım kışın. Son derece performanslı ve ısınma sorunu yok. Tek eksisi işlemcide limit var. Bu bir şeye sebep vermiyor. İncelememe bakabilirsiniz de. 4080 ile 4070 arasında da güzel farklar var 4080 olsun tipini pek beğenmeyiverin derim.

Ben üstte attığın Omen PC'yi aldım kışın. Son derece performanslı ve ısınma sorunu yok. Tek eksisi işlemcide limit var. Bu bir şeye sebep vermiyor. İncelememe bakabilirsiniz de. 4080 ile 4070 arasında da güzel farklar var 4080 olsun tipini pek beğenmeyiverin derim.
HP'nin üstte paylaştığım aynı modelini mi kullanıyorsunuz? Öyleyse size ulaşabilir miyim soracağım sorular olacak çünkü

Geri
Yukarı