i7 13700F için anakart önerisi

BLoJack

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MB: MSI Z790 Gaming Plus WIFI Intel Z790 DDR5 7200MHZ(OC) ATX Gaming
CPU: Intel Core i7 13700F Soket 1700 13.nesil 2.10GHz 24MB önbellek 10nm
RAM: Corsair 32GB(2x16) Vengeance RGB 6400mhz CL36 DDR5
GPU: Zotac GeForce RTX 4070 Ti Trinity 12 GB GDDR6X 192bit DLSS 3
PSU: THERMALTAKE TOUGHPOWER GF 750W 80PLUS GOLD
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba arkadaşlar,
Aşağıdaki parçalara uygun F/P bir Anakart bakıyorum. Sizden isteğim keşke şu Anakartı alsaydım/almak isterim dediğiniz Anakartları tavsiye etmeniz. Şöyle bir durum başıma geldi; ucuz bir Anakart aldım mAtx, işlemci fanı ile ram yuvası birbirine o kadar yakın ki fan ile ram çakışık şekilde oturdular. Ayrıca Anakart bios kısmında işlemci undervolt desteği de sunmuyor. Modelini bırakıyorum. "Asus EX-B660M V5-D4 DDR4 Anakart". Bu anakartı kesinlikle tavsiye etmiyorum bilginiz olsun.
Kasam Atx Anakart destekliyor. Yani her parçalarıma uyan her türlü Anakart tavsiyesine açığım. Teşekkürler Technopat ailesi😇

İşlemci: Intel Core i7 13700F Soket 1700 13.Nesil 2.10GHz 24MB Önbellek 10nm İşlemci
Ekran kartı: ZOTAC GeForce RTX 4070 Ti TRINITY 12GB GDDR6X 192Bit DLSS 3 Ekran Kartı
Kasa: POWER BOOST PB-PV005BB SEA VIEW ATX 7x120MM ARGB Fanlı MidT ATX SİYAH KASA
PSU: THERMALTAKE TOUGHPOWER GF 750W 80PLUS GOLD FULL MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI

M.2: ADATA 2TB Legend 850 Lite NVMe (Okuma 5000MB / Yazma 4200MB) M.2 SSD
RAM: Anakart'a göre alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Undervolt yapacaksanız işlemcinin voltajını Z serisi bir anakart olmadan ayarlayamazsınız, Overclock'a girer. CPU Lite load gibi bir ayar olması lazım onu mod-3-5 arasına alırsanız undervolt olur işlemciniz.

RAM alırken CL değerlerine dikkat edin, gerçekten performansa etkisi olur ve genelde düşük CL'li çipler daa kaliteli olduğundan OC olabilir.

Son düzenleme:
Undervolt yapacaksanız işlemcinin voltajını Z serisi bir anakart olmadan ayarlayamazsınız, Overclock'a girer. CPU Lite load gibi bir ayar olması lazım onu mod-3-5 arasına alırsanız undervolt olur işlemciniz.

RAM alırken CL değerlerine dikkat edin, gerçekten performansa etkisi olur ve genelde düşük CL'li çipler daa kaliteli olduğundan OC olabilir.
Anladım önceki Anakart o yüzden undervolt yapamıyordu👍
Önerdiğiniz markayı ilk defa duyuyorum, daha önce kullandınız mı? Herhangi bir sorun olur mı acaba?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı