i7 13700K RTX 3060 sistem nasıldır?

umtglc

Femtopat
Daha fazla  
Aldıklarım şu şekilde;
ASUS Prime H770-Plus D4 Intel H770 LGA1700 DDR4 5066 DP HDMI 3X M.2 USB3.2 Aura RGB 2.5Gbit LAN ATX ASUS 5X PROTECTION III, Armoury Crate, AI Suite 3 Amazon.com.tr.

Patriot Viper Steel DDR4 32 GB (2 X 16 GB) 3600MHz Amazon.com.tr.

SSD Kingston KC 3000.

MSI RTX 3060 ekran kartı.

.

İşlemci olarak Intel Core i7-13700K masaüstü işlemci 16 çekirdek (8 P çekirdek + 8'e çekirdek) 30 m önbellek, 5,4 GHz'e kadar Amazon.com.tr düşünüyorum.

İşlemci soğutucu; Noctua NH-U12A, Yüksek Performanslı Sessiz NF-A12x25 PWM Fanlara Sahip Premium İşlemci Soğutucusu (120 mm, Kahverengi) Amazon.com.tr düşünüyorum. Uyum problemleri olur mu, kasaya sığar mı, gücü yeter mi? Çok acemiyim. Yardımcı olursanız sevinirim. ( Sıvı soğutma önerilerine açığım, olursa kasaya sığar mı? )

Aşırı saçma dizilmiş bir sistem. Ne denge var ne kalite. 13700K gibi işlemci alıp neden DDR4 kullanıyorsunuz mesela? 3060 artık alınacak kart değil, 4060 çok daha mantıklı. Yine yanlış seçim. Anakart zaten yanlış seçim. Kasa ve PSU desen çöp. Ekran kartı ve işlemci arasında denge yok. Üst seviye işlemci takıp yanına 3060 almanın mantığı nedir? Saçma sapan sistem.

Aşırı saçma dizilmiş bir sistem. Ne denge var ne kalite. 13700K gibi işlemci alıp neden DDR4 kullanıyorsunuz mesela? 3060 artık alınacak kart değil, 4060 çok daha mantıklı. Yine yanlış seçim. Anakart zaten yanlış seçim. Kasa ve PSU desen çöp. Ekran kartı ve işlemci arasında denge yok. Üst seviye işlemci takıp yanına 3060 almanın mantığı nedir? Saçma sapan sistem.
Mesaj kastını aştı ve heralde yanlış anlaşıldı güzel kardeşim @umtglc . Sanırım Caner hocanın yardımı ile toparlanamayacak bir sorun yok. Dilerim sonunda sizi mutlu edecek bir sisteme kavuşur ve uzun yıllar kullanırsınız.
İyi akşamlar.

Son düzenleme:
Fiyat ve performans odaklı gitmeye çalıştım. Düşünceleriniz için teşekkürler :(

Evrim teorisinin kanıtlanmasında veya çürütülmesinde kullanılabilir mi?
Rasgele bu kadar uyumsuz bir sistem dizme ihtimali ne kadar olabilir hocam.
( Bu arada ben donanımdan anlamam)
Bütçem aydan aya farklılık gösterdiği için elverdiğince alabildim. Teşekkürler.

Hiç F/P olmamış hocam, aksine aşırı saçma seçimler olmuş. Bütçeniz nedir? 30-35K ise 4070'li sistemler alınıyor çünkü.
Hocam şöyle söyleyeyim; ocak ayından başlayarak fırsat buldukça parça parça almaya çalıştım. Toplamadan hiç anlamam. Kendimce fiyat ve performans dizmeye çalıştım. :(

Ah be hocam keşke almadan önce konu açsaydınız, daha iyi öneriler yapardık. Neyse, hayırlı olsun artık almışsınız ne diyelim. Dolu tarafından bakalım, çok iyi bir işlemciniz var. İleride ekran kartını da upgrade edersiniz güzel olur.

Tek önerim o kasayı iade etme şansınız varsa edin. Gerçekten kalitesiz. Bu sisteme GameBooster bağlamayın.

Ah be hocam keşke almadan önce konu açsaydınız, daha iyi öneriler yapardık. Neyse, hayırlı olsun artık almışsınız ne diyelim. Dolu tarafından bakalım, çok iyi bir işlemciniz var. İleride ekran kartını da upgrade edersiniz güzel olur.

Tek önerim o kasayı iade etme şansınız varsa edin. Gerçekten kalitesiz. Bu sisteme GameBooster bağlamayın.
Ne önerirsiniz hocam. Çok haklısınız, acemice hareket etmişim şuan farkediyorum.

Geri
Yukarı