i7-13700K RTX 3070 Ti sistem nasıldır?

gokhandemirel

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistemimi yükselttim ve aşağıdaki PC'yi topladım. Size sorularım: PSU yeterli mi? RAM'ler iş görür mü? OC gerekli mi?
Kasanın gelmesini bekliyorum, ilk defa PC toplama işlemini yapacağım umarım yüzüme gözüme bulaştırmam.

Sistem:

Ekran kartı: Zotac RTX 3070 Ti Trinity OC 8 GB GDDR6X 256 bit.
İşlemci: Intel Core i7-13700K 3.4 GHz 30 MB 1700p.
Anakart: ASUS TUF Gaming B760 Plus D4.
RAM: Kingston HyperX Predator 16 GB(2x8) 3000 MHz DDR4 CL15 <<32 GB takmayı planlıyorum>>
SSD: Kingston SNVS/500G 500GB SSD M.2 NVMe 2100/1700
Kioxia Exceria 480GB SATA3 2, 5" SSD r: 555 mb/s W: 540 mb/s
Power Supply: MSI PSU MPG A1000G PCI-E5 1000W 80+Gold
Sıvı soğutma: MSI MAG CoreLiquid 360r V2 AiO CPU sıvı soğutma.
Kasa: ASUS TUF Gaming GT501 RGB kasa.

Hastasına ekipman soranlada da yazarım. :)
Güzel bir sistem kurduğumu umuyorum inşallah sıkıntı çıkmaz.

Öncelikle hayırlı olsun hocam. Sorunuza gelecek olursak
1.PSU hem kalite olsun hem de yüksek watt çıkışından dolayı hayli hayli yeter diye düşünüyorum
2.günümüzde 16 GB RAM oyunlarda yetse bile gelecek için kesin konuşamam zaten 32'den fazlası aşırıya ve gereksizliğe geçiyor. Eğer aynı modelden bulursanız 2 tane daha atarsınız yanına (8x4) olacak şekilde RGB seviyorsanızda elinizdekiler çıkartıp (2x16 RGB) almanız sizin için daha iyi olur
3. böyle bir sisteme OC gerekmez. Zaten biraz araştırma yapın i7 12 ve 13. nesiller ne yaparsanız yapın klimayı kasanın içine soksanız bile ısınan işlemciler o yüzden ben pek ihtiyaç gibi görmüyorum.

Yorumunuz için teşekkür ederim.
Rami direkt yükselticem 32 yapıcam zaten orda problem yok.Son bir anakart değişikliği şansım var Z serisi birşey ile değiştirebilirim ama kargoya git gel tekrar o paranın yatmasını bekle falan bir tık üşeniyorum :) Bu B760 Plus beni 5 6 sene idare etmez mi ?

Yorumunuz için teşekkür ederim.
RAM'i direkt yükselteceğim 32 yapacağım zaten orada problem yok. Son bir anakart değişikliği şansım var Z serisi bir şey ile değiştirebilirim ama kargoya git gel tekrar o paranın yatmasını bekle falan bir tık üşeniyorum :) Bu B760 Plus beni 5 6 sene idare etmez mi?

Lütfen küçük bir şaka yaptığınızı söyleyin :D. 13. nesil işlemci tepe modelden 1 tık düşük böyle şeyleri çok kafaya takmayın derim. Elimde AM4 soket A520 mk V2 giriş seviyesinde anakart var Ryzen 5 5500 kullanıyorum 11400F ya da 10400 ile kafa kafaya giden işlemci ve ben 5 yıl idare edeceğini düşünüyorum sizce çok erken değil mi :D

Lütfen küçük bir şaka yaptığınızı söyleyin :D. 13. nesil işlemci tepe modelden 1 tık düşük böyle şeyleri çok kafaya takmayın derim. Elimde AM4 soket A520 mk V2 giriş seviyesinde anakart var Ryzen 5 5500 kullanıyorum 11400F ya da 10400 ile kafa kafaya giden işlemci ve ben 5 yıl idare edeceğini düşünüyorum sizce çok erken değil mi :D
İşte değişime başladığında şu mu olsa daha iyi bu mu olsa daha iyidir diye düşünmekten biraz mental problem yaşayabiliyorsun :) Haklısın valla alındı artık herşey ki bundan önceki sistemimde i5 10400f işlemci h510 anakart gtx 1650 ekran kartı vardı 3 yıl götürdü bu sistem beni med ayarda rdr2 falan bitirdim.teşekkür ederim yorumların için.

Merhaba arkadaşlar sistemimi yükselttim ve aşağıdaki PC'yi topladım. Size sorularım: PSU yeterli mi? RAM'ler iş görür mü? OC gerekli mi?
Kasanın gelmesini bekliyorum, ilk defa PC toplama işlemini yapacağım umarım yüzüme gözüme bulaştırmam.

Sistem:

Ekran kartı: Zotac RTX 3070 Ti Trinity OC 8 GB GDDR6X 256 bit.
İşlemci: Intel Core i7-13700K 3.4 GHz 30 MB 1700p.
Anakart: ASUS TUF Gaming B760 Plus D4.
RAM: Kingston HyperX Predator 16 GB(2x8) 3000 MHz DDR4 CL15 <<32 GB takmayı planlıyorum>>
SSD: Kingston SNVS/500G 500GB SSD M.2 NVMe 2100/1700
Kioxia Exceria 480GB SATA3 2, 5" SSD r: 555 mb/s W: 540 mb/s
Power Supply: MSI PSU MPG A1000G PCI-E5 1000W 80+Gold
Sıvı soğutma: MSI MAG CoreLiquid 360r V2 AiO CPU sıvı soğutma.
Kasa: ASUS TUF Gaming GT501 RGB kasa.

Hastasına ekipman soranlada da yazarım. :)
Güzel bir sistem kurduğumu umuyorum inşallah sıkıntı çıkmaz.
Ekran karti sifir mi ikinci el mi?

Ekran karti sifir mi ikinci el mi?
2.el miningden çıkma fakat en ufak bir yüksek ayarda kullanılmamış sıfır ayarında çok sevdiğim bir kardeşim aşırı ucuza doğum günü hediyesi olarak sattı en büyük şansım bu valla :D
Sanırım mining yapılırken bu ekran kartlarını garantiden çıkaran bir ayar yapılıyor buna yapılmamış.Canavar gibi şu an.

2.el miningden çıkma fakat en ufak bir yüksek ayarda kullanılmamış sıfır ayarında çok sevdiğim bir kardeşim aşırı ucuza doğum günü hediyesi olarak sattı en büyük şansım bu valla :D
Sanırım mining yapılırken bu ekran kartlarını garantiden çıkaran bir ayar yapılıyor buna yapılmamış.Canavar gibi şu an.
O zaman sevindim hocam güle güle kullanin.

Sistemi topladım fakat psu ya hangi kabloları takacağım valla çözemedim bu işi.kendim toplama işlemini yapmak istiyorum.Toplama rehberi videolarından anladım nasıl yapıldığını fakat psu da ve sıvı soğutmada patladım gibi maalesef.

Sistemi topladım fakat PSU'ya hangi kabloları takacağım vallahi çözemedim bu işi. Kendim toplama işlemini yapmak istiyorum. Toplama rehberi videolarından anladım nasıl yapıldığını fakat PSU da ve sıvı soğutmada patladım gibi maalesef.

Zor değil gibi bence hocam :D doğru PIN'i karşılığa takacaksın zor değil ama yardım istersen hocam yardımcı olurum. Sıvı soğutma konusuna gelince logo düz bakacak kasadan aldığı havayı geri dışarı atacak. İşlemci üstüne monte zor olabilir ama başarabilirsen zor olmaz diye düşünüyorum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı