İ7 13700K ve RTX 3050 sistem uyumlu mu?

Neuss86

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba yeni sistem topluyorum, 1 konu hakkında yardıma ihtiyacım var. MSI GeForce RTX 3050 Gaming X 8G GDDR6 128bit NVIDIA ekran kartı vs Intel 13700k darboğaz yapar mı? Ve 600 watt 80 Plus güç kaynağım var yeterli olur mu? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba yeni sistem topluyorum, 1 konu hakkında yardıma ihtiyacım var. MSI GeForce RTX 3050 Gaming X 8G GDDR6 128bit NVIDIA ekran kartı vs Intel 13700k darboğaz yapar mı? Ve 600 watt 80 Plus güç kaynağım var yeterli olur mu? Teşekkür ederim.

Darboğaz olur ama ekran kartı işlemciyi darboğaz eder. Hocam o işlemcinin hakkı en az 3080 sonradan ekran kartını yükseltme gibi bir planınız yoksa işlemciyi kısıp bütçeden bayağı bir kar edebilirsiniz. PSU'ya gelirsek ekran kartını yükseltme gibi bir planınız varsa o PSU yetersiz kalır ileride.

Son düzenleyen: Moderatör:
550W ile i3-12100F ve Gaming X 3060 kullanıyorum hiçbir sıkıntı çıkmadı.

Teşekkür ederim.

Darboğaz olur ama ekran kartı işlemciyi darboğaz eder. Hocam o işlemcinin hakkı en az 3080 sonradan ekran kartını yükseltme gibi bir planınız yoksa işlemciyi kısıp bütçeden bayağı bir kar edebilirsiniz. PSU'ya da gelirsek ekran kartını yükseltme gibi bir planınız varsa o PSU yetersiz kalır ileride.

Ben oyun oynamayacağım için ekran kartına çok yüksek para vermek istemiyorum. İşlemci olarak 13700k istiyorum ama işte şu darboğaz olayında takılı kaldım.

Ben oyun oynamayacağım için ekran kartına çok yüksek para vermek istemiyorum. İşlemci olarak 13700k istiyorum ama işte şu darboğaz olayında takılı kaldım.
Yok hocam işlemci tarafında darboğaz olmaz. Oyun da oynamıyorsanız kullanabilirsiniz.

İşlemcinin soğutucusuna özen gösterin bence hocam. Çok ısındığı söyleniyor.

Yok hocam işlemci tarafında darboğaz olmaz. Oyun da oynamıyorsanız kullanabilirsiniz.

İşlemcinin soğutucusuna özen gösterin bence hocam. Çok ısındığı söyleniyor.

Program ağırlıklı kullanacağım. Render olur tasarım olur ama kesinlikle oyun oynanmayacak. 3050 render için işimi görür mü? Soğutma olarak çift fanlı sıvı soğutma alacağım.

Program ağırlıklı kullanacağım. Render olur tasarım olur ama kesinlikle oyun oynanmayacak. 3050 render için işimi görür mü? Soğutma olarak çift fanlı sıvı soğutma alacağım.
Hocam render hakkında pek bi bilgim yok o yüzden bir şey demeyim. Ama eğer bütçeniz el veriyorsa 3 fanlı yani 360mm sıvı soğutucu bakın derim.

Geri
Yukarı