i7 13700K ve RTX 3080 için PSU önerisi

Yer
sakarya/akyazı
Daha fazla  
Arkadaşlar ileriye dönük 3080 ve ileride 4080 veyahut 5xxx serisi için PSU bakıyorum normalde 850W alacaktım lakin 1 kez alıyoruz iyi ve sağlam bir şey olsun istiyorum.
Bunu buldum lakin 6K daha ucuza kaliteli bir şeyler yok mu acaba? Yoksa bunu alma durumunda kalacağım.
Daha dün sıvı soğutma + PSU 6-7k hesaplarken bugün sadece PSU 6K :(
Alırım sorun değil ama haziran ayına toplamayı planlıyorum PC'yi bunlara bu fiyat vermem beni 2 ay öteye atar.
Bilmiyorum.
Aynı şey sıvı soğutma için de geçerli MSI MAG bakıyordum ama sıkıntı dediler NZXT'ye yöneldim hoş duruyor onda da bir karara varamadım.

Sıvı soğutmalar

O işlemci ile 3090TI veya 4090 hariç olmak üzere diğer ekran kartlarıyla kullanımda (AMD tarafı da dahil) şu PSU yeterli olur;

Daha üstü güç isterseniz;

Ustteki linkte sanırım son ürün Itopya'da da 4233 TL.

O işlemci ile 3090 Ti veya 4090 hariç ekran kartlarıyla kullanımda şu PSU yeterli olur;

Daha üstü güç isterseniz;

Ustteki linkte sanırım son ürün İtopya'da da 4233 TL.

Hocam bende buna bakıyordum zaten ama MSI olunca bir durdum
Bilemedim ileriye dönük dediğim gibi Max 2-3 sene sonra belki 4080 veya 5xxx serisi bir ekran kartı alırım
Onu desteklesin garanti olsun diye 1000W bakıyorum
FSP'nin bu modeli var aslında bunu alabilirim
Ben niye çıktım ki 1200Wlara anlamadım :)
Biri önerdi bir şeyler dedi
Neyse şu 1000W FSP bir bakar mısınız onu alabilirim

@Cemalettinbayraktar Hydro MX serisi biraz eski bir seri, koruma yönünden eksik ama fazla da bir bilgim olmayan bir ünite.

Bu arada MSI A1000G, CWT üretimi. Pek çok model PSU'nun OEM üreticisidir. Tabii marka hiçbir şekilde kıstas değildir.

@Cemalettinbayraktar Hydro MX serisi biraz eski bir seri, koruma yönünden eksik ama fazla da bir bilgim olmayan bir ünite.

Bu arada MSI A1000G, CWT üretimi. Pek çok model PSU'nun OEM üreticisidir. Tabii marka hiçbir şekilde kıstas değildir.
Peki o halde 1000w msi almak şuan ve ilerisi için daha mantıklı sanırım
Fiyat açısından da oldukça iyi

Fps pl fazla pahalı ama ömürlük alırsınız.
Evet 6 k zaten bir daha zor belki toplayacağım son PC min 6 yıl götürsün istiyorum ondan dolayı şuan olabildiğince en iyi en üst düzeyde parçaları almaya çalışıyorum
Sanırım 6k FPS 1200w a vereceğim öyle gözüküyor

Evet 6 k zaten bir daha zor belki toplayacağım son PC min 6 yıl götürsün istiyorum ondan dolayı şuan olabildiğince en iyi en üst düzeyde parçaları almaya çalışıyorum
Sanırım 6k FPS 1200w a vereceğim öyle gözüküyor
Yani şuan karasız kaldığım 2 konu
Psu ve sıvı soğutma

@Onuradr @Andar Han.
Arkadaşlar PSU ve sıvı soğutma olarak bu ikisine karar verdim fiyat kalite açısından nasıl.
Şu an ikisinden birini alıp kenara koymak istiyorum güzel indirimdeler.
Fikirleriniiz alabilir miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı