i7 13700K ve RTX 4060 Ti için anakart, kasa ve PSU önerisi

4Buyrocks

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,

Bir kasa topladım pahalıya da gelmiş olabilir fakat almam gerekiyordu ve kendim için uygun bir kampanya çerçevesinde aldım.

BenQ Zowie XL2411K 24"
Adata XPG Lancer RGB 16GB 6000 MHz DDR5 CL30 Ram
Msı VGA Geforce Rtx 4060 Tı Ventus 3x 8g Oc RTX4060TI 8gb Gddr6 128B DX12 Pcıe 4.0 X16
INTEL CORE i7-13700K 3.4Ghz 30MB 1700p 13.Nesil
MSI MAG CORELIQUID M360 SIVI ISLEMCI SOGUTUCUSU

Aldığım ürünler bu şekilde. Eksik olan parçalarım ise anakart, kasa ve PSU.

Thermaltake Wiew 200 TG CA-3X3-65M1WE-00 ARGB 650 W ATX ile kasa ve PSU eksiğimi çözmeyi düşünüyorum.

Anakart eksiğimi ise MSI Pro B760M-P ile çözmeyi düşünüyorum. Kasa, anakart ve PSU seçimlerimle ilgili bir sorun yaşar mıyım? Daha iyi seçenekler elbette var ama ben hem bütçeyi çok aşmamaya gayret ediyorum, hem de vade farksız taksit ve sonra öde gibi kampanyalardan faydalanıyorum.

Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

O işlemciyi bu anakarta takmıcaksın dimi dostum? Z serisi anakart lazım sana, Z790 Tomahawk mesela.

PSU da bi tık daha yüksek olsa iyi olur, 750 Watt falan.

Takmayı düşünüyordum, neden takmayayım teknik olarak bir sorun mu yaratır? Bilmediğim için soruyorum.

PSU bir tık daha yüksek olmasa da olur mu peki?

Takmayı düşünüyordum, neden takmayayım teknik olarak bir sorun mu yaratır? Bilmediğim için soruyorum.

PSU bir tık daha yüksek olmasa da olur mu peki?

Tam performans alamazsın işlemciden dostum. PSU yükselmese de bu komboyu kurtarır tabi.

PSU ve kasada değişiklik yapmayacağım o halde. İşlemci performansından çok mu kayıp yaşarım? 10 bin tl altı anakart önerilerini yazabilir misin rica etsem?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı