i7 13700K yanına RTX 3060 Ti alınır mı?

Bütçe
30.000
Siz söyleyince baktım da epeydeki kıyaslamada 3060 Ti daha mantıklı durmuyor mu? Oyunlarda da bazı oyunlar hariç fpsler hemen hemen aynı.
Eki Görüntüle 1949882
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4060 ti 12 gb olmadığı için biraz sıkıntı yaşıyor en sağlıklısı 4070

Hocam sen o işlemci için şöyle yap.

1080p için RTX 4070.

1440p için RTX 4070 Ti.

RTX 4070 Ti.

RTX 4070.

Siz söyleyince baktım da epeydeki kıyaslamada 3060 Ti daha mantıklı durmuyor mu? Oyunlarda da bazı oyunlar hariç FPS'ler hemen hemen aynı.
Eki Görüntüle 1949882
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

3060 Ti almak pek mantıklı değil 4060 Ti daha güncel.

Siz söyleyince baktım da epeydeki kıyaslamada 3060 Ti daha mantıklı durmuyor mu? Oyunlarda da bazı oyunlar hariç fpsler hemen hemen aynı.
Eki Görüntüle 1949882
Saf güçte 4060 Ti önde. Teknoloji de var. Bakmayın bu sitelere.

@Ömer3169, @CEO of SM Technology, @Heimlich, @SARAÇLI, @Salvatorio
Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar. Kafam karıştı biraz ama olsun. 😅 Gainward, Zotac, Galax, Colorful markaları hakkında hiçbir fikrim yok. O yüzden karar veremiyorum. İnternette de bu markaların kıyaslamalarını bulamadım. Soğutmaları iyi midir? Soğutmadan başka neye bakmak lazım? 3 fan ile 2 fan farkı çok mu önemli? Daha çok oyun oynayacağım ama render da alacağım.

Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar. Kafam karıştı biraz ama olsun. 😅 Gainward, Zotac, Galax, Colorful markaları hakkında hiçbir fikrim yok. O yüzden karar veremiyorum. İnternette de bu markaların kıyaslamalarını bulamadım. Soğutmaları iyi midir? Soğutmadan başka neye bakmak lazım? Daha çok oyun oynayacağım ama render da alacağım.
Gainward, pek parlak değil ama diğerleri iyi sayılır fiyatına göre. 1080p oyunculuk için 4060 Ti yeterli.

Gainward, pek parlak değil ama diğerleri iyi sayılır fiyatına göre. 1080p oyunculuk için 4060 Ti yeterli.
Gigabyte hakkında ne düşünüyorsun?

@Ömer3169, @CEO of SM Technology, @Heimlich, @SARAÇLI, @Salvatorio
Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar. Kafam karıştı biraz ama olsun. 😅 Gainward, Zotac, Galax, Colorful markaları hakkında hiçbir fikrim yok. O yüzden karar veremiyorum. İnternette de bu markaların kıyaslamalarını bulamadım. Soğutmaları iyi midir? Soğutmadan başka neye bakmak lazım? 3 fan ile 2 fan farkı çok mu önemli? Daha çok oyun oynayacağım ama render da alacağım.

Gainward, Zotac, Galax, Colorful markaların incelemelerini çoğu kanal yaptılar. Yurt dışında üretim yapan firmalar ama Türkiye de yakın döneme kadar pek fazla yoktu o yüzden bilmemen normal. Hiçbiri seni üzmez ben fiyatları uygun diye attım. Biraz daha ekleyip ASUS, MSI da alabilirsin. Şu dönemde Gainward, Zotac, Galax, Colorful kötü değil F/P kartlar.

Bende RTX 3080 ASUS TUF var. Hazır sistem olarak aldım. Ayrı ayrı toplasam Gainward, Zotac, Galax, Colorful marka bir 3080 falan alırdım. Tercih meselesi.

Geri
Yukarı