i7 14700K alınır mı?

eboyus

Decapat
Daha fazla  
13.000 TL-17.000 TL arasında bir bütçem var, işlemciye ayırdığım fakat yaptığım araştırmada ısınma ile ilgili problemler var galiba. Sizce bu işlemci alınır mı? Yoksa bunun yerine farklı bir işlemci almak daha mı iyi olur?

13.000 TL-17.000 TL arasında bir bütçem var, işlemciye ayırdığım fakat yaptığım araştırmada ısınma ile ilgili problemler var galiba. Sizce bu işlemci alınır mı? Yoksa bunun yerine farklı bir işlemci almak daha mı iyi olur?
Soğutma probleminiz yoksa alınır.

Bende i7-137000KFden i7-14700K modeline geçmeyi düşünüyorum sizce değer mi? Sıvı soğutucu 360mm NZXT X73 var yeterli gelir mi?

Bende i7-137000KFden i7-14700K modeline geçmeyi düşünüyorum sizce değer mi? Sıvı soğutucu 360mm NZXT X73 var yeterli gelir mi?
Bütcenize bağlı bence. Eğer ekonomik olarak çok rahatsanız ve sistemi devamlı güncel tutmayı seviyorsanız geçilebilir. Diğer türlü zaten çok güçlü bir işlemci. Normal şartlarda biraz bekleyip değiştirmek daha mantıklı olur.

Bütcenize bağlı bence. Eğer ekonomik olarak çok rahatsanız ve sistemi devamlı güncel tutmayı seviyorsanız geçilebilir. Diğer türlü zaten çok güçlü bir işlemci. Normal şartlarda biraz bekleyip değiştirmek daha mantıklı olur.

Yani satıp geçmeyi düşünüyorum fakat onun yerine ekran kartımı yükseltsem daha yerinde bir seçim olur. Bir de 14700KFnin soğumasıyla uğraşamam bu bile darlıyor adamı

Stok ıntel soğutucuları o işlemciye odun sobasını yelpaze ile yelliyormuş gibi gıdıklar. Kaliteli soğutucuyu geçtim oda içi hava sıcaklığının ve kasanın oda içindeki konumunun da iyi seviyede olması lazım.

14700k aldım. Undervolt yaptım sinirladim. Ona rağmen az bir zorlansin 90 üstüne pik atıyor. DeepCool LT720 aldım fan hızını arttırmadan oyunlarda 87 88 dereceyi görüyor. Arttirinca da 85'i görüyor. Alt çekirdekleri tutmak çok zor oyun Steam PUBG.

Yeni konular

Geri
Yukarı