Çözüldü i7 14700K sistem RAM olmadan çalıştırıldığında anakartta CPU ışığı yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eboyus

Decapat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, bir sorum olacak.
Bugün sistem topladım fakat donanımlar arasında sadece RAM eksik o da bir kaçgün sonra gelecek. RAM gelmeden bir deneme yapayım dedim sıkıntı var mı yok mu diye fakat anakartta CPU ışığı yanıyor kırmızı renkte. RAM olmadığı için mi bu sorunu veriyor acaba?

Sistem bu şekilde:
  • i7 14700K
  • MSI Pro Z790-A Wi-Fi
  • Cooler Master Masterliquid Core 360l 3x120mm
  • Samsung 1TB 990 Pro NVMe2.0 SSD
  • ASUS TUF GeForce RTX 3070 Gaming OC 8 GB
  • MSI MPG A850G PCI-E5 850W 80 Plus Gold güç kaynagı
  • Cooler Master Masterbox TD500 V2 mesh 4x120mm ARGB LED fanlı MidT sıyah kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar, bir sorum olacak.
Bugün sistem topladım fakat donanımlar arasında sadece RAM eksik o da bir kaçgün sonra gelecek. RAM gelmeden bir deneme yapayım dedim sıkıntı var mı yok mu diye fakat anakartta CPU ışığı yanıyor kırmızı renkte. RAM olmadığı için mi bu sorunu veriyor acaba?

Sistem bu şekilde:
  • i7 14700K.
  • MSI Pro Z790-A Wi-Fi
  • Cooler Master Masterliquid Core 360l 3x120mm.
  • Samsung 1TB 990 Pro NVMe2.0 SSD.
  • ASUS TUF GeForce RTX 3070 Gaming OC 8 GB.
  • MSI MPG A850G PCI-E5 850W 80 Plus Gold güç kaynagı.
  • Cooler Master Masterbox TD500 V2 mesh 4x120mm ARGB LED fanlı MidT sıyah kasa.

RAM olmadan sistemi çalıştıramazsınız. RAM'lerin gelmesini beklemekten veya bir tanıdığınızdan ödünç RAM alıp denemekten başka şansınız yok.

Hocam peki anakart BIOS güncek olmamasıyla alakalı olabilir mi çünkü i7 14700K işlemci daha yeni sürüldü pisaya.

Anakartın 14. nesil bir işlemciyle uyumluysa sorun olmaz diye düşünüyorum. Umarım dikkat etmeden almak gibi bir hata yapmamışsındır. Korkutmak gibi olmasın ama işlemciyi de anakartı da çöp edersin uyumlu olmadan takmaya çalıştıysan.

Geri
Yukarı