i7 14700K Sistem toplama

Sapphire kaliteli bir marka ekran kartı zaten 4080 rakibi. İşlemci deseniz şuan en güçlü oyun işlemcisi zaten.

İsterseniz biraz ucuzlatırım sistemi
Benim düşündüğüm sistemi nasıl yorumlarsınız? Şunu şöyle yap daha iyi olur dediğiniz bir şey var mı? Çünkü intel işlemci ve asus ekran kartından şaşmamak istiyorum. Ne dersiniz?

Benim düşündüğüm sistemi nasıl yorumlarsınız? Şunu şöyle yap daha iyi olur dediğiniz bir şey var mı? Çünkü intel işlemci ve asus ekran kartından şaşmamak istiyorum. Ne dersiniz?
14700K güzel ama aşırı pahalı. Hazır elinizde buluınan anakart ile geçmeyecekseniz değmez. Ayrıca sırf asus diye de bir ürüne olduğundan çok daha fazla para vermek aşırı gereksiz.

Bu şekilde alırsanız 1500TL ucuzluyor sistem.

Bu arada 60k para verip 7500F sistem dizmek saçma olur hocam.

Ventus çöp falan değil 2000 serisi kronik sorunluydu sadece. 3070 Ti Ventus serisi var elimde kart yaz ayında 70 dereceyi geçmiyor. Yurt dışında sistem topladığım adamlara da Ventus topladım defalarca 3000-4000 serisi için evet giriş seviye bir kart ama gidip kart yanmıyor 2000 serisinde insanlar problem yaşadı yok şöyle yok böyle Ventus alınmaz abi. Geç o işleri hangisi daha ucuza iyi performans veriyorsa onu al. Ayrıca fiyatlandırması bize göre pahalı yurt dışında çoğunlukla Ventus'u diğer markalara nazaran daha ucuza buluyosun.

Tabii MSI diye gene de 3000TL fazla para verecekse almasın mesela.

Demeye çalıştığım buydu.

Gaming X de aynı şekil Ventus'u da dostum. Ben de Zotac 3060 Ti Dual Twin kullanıyorum, 3-4K da para değil ayrıca, verilir.

Gayet de para, 3-4K daha fazla verip sırf görüntü ve soğutmadan oluşacak 3-5 FPS için Gaming X alacağıma bir üst model kart alırım(eğer ki Gaming X modeli veya muadilleri aynı fiyat bandındaysa Gaming X alırım tabii o ayrı konu), Zotac ve galaxa sallaman hakkında hâlâ açıklama bekliyorum.

Demeye çalıştığım buydu.

Gayet de para, 3-4K daha fazla verip sırf görüntü ve soğutmadan oluşacak 3-5 FPS için Gaming X alacağıma bir üst model kart alırım(eğer ki Gaming X modeli veya muadilleri aynı fiyat bandındaysa Gaming X alırım tabii o ayrı konu), Zotac ve galaxa sallaman hakkında hâlâ açıklama bekliyorum.
Dostum inan uğraşmak istemiyorum, sen istediğini alabilirsin. 70-80 derece rdr2 atarsın, takılırsın.

Dostum inan uğraşmak istemiyorum, sen istediğini alabilirsin. 70-80 derece RDR2 atarsın, takılırsın.

Ya Allah aşkına MSI ASUS harici her kartta 70-80 RDR2 mi atacağım nasıl bir fanboysun sen ya, Palit'in taş gibi GameRock, INNO3D'nin taş gibi ichill modelleri var, gelip burada MSI ASUS harici çöp Galax Zotac ne ya deyip çekip gidemezsin, @Error @Paper.C hocam siz ilgenebilir misiniz ben açıklamamı yaptım ama arkadaş anlamamakta diretiyor.

Ekran kartı konusunda Galax nasıldır bilmiyorum, işlemci tarafında ağırlığım Intel'den yana olur. Bu parçalar için bana hiç sıkıntı çıkarmayacak bir sağlam PSU lazım. Bunları düşünerek ben o parçaları yazdım. Sizin yazdıklarınızı da araştırıp bakacağım. Teşekkür ederim.

Galax çoğu bilindik markadan iyidir, içiniz rahat olsun.

Hocam Galax'ın hangi modelinden bahsediyorsunuz ona göre söylerseniz daha iyi olur. Elime hof modelleri bile geçti çoğu marka modelin içinden geçen bir soğutmaya sahipti.
Galax için demedim, Zotac için dedim. Muhtemelen bu markalar da böyledir diye düşünüyorum piyasa babaları varken. Lakin siz memnunsanız beni bağlamaz.

Geri
Yukarı