i7 14700K sisteme 7000 TL PSU önerisi

Bütçe
7000
PX-G o listede var mı ki? Ya da Core Reactor II veya son 1 yılda piyasaya sürülen kaç tane ATX 3.0 model var o listede?
Var da spekülatif pozisyon kısmında duruyor. Tabi onun sebebi incelemesi mi yapılmadı yoksa belirli testlerde sonuçlar düzgün çıkmadığı için mi paylaşılmadı onu bilemiyorum. Bir de oradaki incelemeleri yapan adam artık farklı sitede inceleme yapıyor. Sanırım o yüzden güncelleme yapmıyorlar. Belki de ben hatalıyımdır olabilir ama listeye bakıp şu ana kadar pek mutsuz olan görmedim. Sizin söylediğiniz modeli de merak ettim biraz araştırıp sırf meraktan bakıcam. Yanlış biliyorsak öğrenmekten zarar gelmez :)

Sonradan fark ettim. Üstteki mesajı düzenledim bu arada. Uzun zamandır o listeye bakmayınca, karıştırıyorum.
Bir de Corsair iyi dememin sebebi çok fazla kablo mod desteği vs. var o yüzden avantajlı oluyor. Desteği de herhangi bir sorunda hemen gerekli kabloları yada desteği sağlıyor. Gerçi ATX 3.0 PSU'ların yaygınlaşmasından sonra piyasa biraz değişmiş olabilir.

@Nostra07 Corsair'in son dönemde gümrük sorunları sebebiyle Türkiye'ye parça gönderimi sekteye uğramıştı ama bir gelişme var mı? Bilmiyorum.

Bu arada Tier List yerine, şu link biraz daha güncel bir kaynak. İyiler için bir liste yapmıyor ama kaçınılması gereken modeller Lemon List altında belirtiliyor. Diğer modeller için, incelemelere ulaşılabilmesi açısından kolaylık sağlıyor. Tabii bu da tek başına yeterli olmuyor.

@Nostra07 Corsair'in son dönemde gümrük sorunları sebebiyle Türkiye'ye parça gönderimi sekteye uğramıştı ama bir gelişme var mı? Bilmiyorum.

Bu arada Tier List yerine, şu link biraz daha güncel bir kaynak. İyiler için bir liste yapmıyor ama kaçınılması gereken modeller Lemon List altında belirtiliyor. Diğer modeller için, incelemelere ulaşılabilmesi açısından kolaylık sağlıyor. Tabii bu da tek başına yeterli olmuyor.

Kaydedim ben bunu lazım olur ileride 👍 Bu arada HWBusters'da inceleme yapan kişi güncellenmeyen listeyi inceleyen adam o yüzden iyiymiş bu liste. Hepsine kısayolu var.

Merhaba hocam beyaz sitem topluyorum. Ekran kartı sisteme göre düşük. Daha sonra üst seviyeye çıkacağım bilginiz olsun. Hangi PSU alacağım konusunda kararsız kaldım. Sonradan alacağım ekran kartı 4070 Ti ya da 4070 Ti Super.
Sitem parçaları:
İşlemci: Intel i7 14700K.
Anakart: ASUS ROG STRIX Z790a II.
RAM: Team T-Force Delta 7800MHz DDR5 RGB - 4 adet.
SSD: Samsung 990Pro 1TB - 2 adet.
Ekran kartı: ASUS Dual 4060 white.
Sıvı soğutma: ASUS ROG Ryujin III 360 ARGB white Edition LCD ekran.
7 adet Lian Li RGB kasa fanı bulunmaktadır.
Kaç watt ve hangi sertifika PSU şimdilik işimi görür ve daha iyi olur? Aklımda MSI MAG A850GL PSU var, uygun mudur?
Bütçeni söylersen ona göre beyaz bir sistem önerebilirim ama bu sistem baya dengesiz ve gereksiz pahalı parçalar ile dolu.

Yeni konular

Geri
Yukarı