i7-14700K veya i7-14700KF için hava soğutma önerisi

Güncelleme:Sistemi bugün kurdum ve i7 14700kf gibi bir işlemci Noctua NH-D15 Chromax black ile boşta 30 derece yük testinde ise 90-100 arasında.Kasam ise Lian li lancool 216 modeli.Sıvı soğutmaya para vermeyip iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum

Hayırlı olsun. Bende de benzer değerler var. Cinebench R24 multi core skor testi yaptığınızda aldığınız değer ne oluyor, bakabilir misiniz?

Ee 100 derece fazla değil mi?

Fazla ama bu işlemci için kabulleniyorsunuz. Stres testlerinde hangi soğutucuyu kullanırsanız kullanın 100 dereceleri görüp termal kısıtlamaya giriyor.

Önemli olan normal kullanımda daha kabul edilebilir değerleri görebilmek. O da örneğin Battlefield 2042 oynarken 80' leri görmek gibi.

Ek olarak da stres testlerinde mümkün olduğunca fazla skor elde edebilmek. Çünkü bu da soğutabildiğiniz ölçüde fazla alabildiğiniz bir skor/performans bu işlemci için.

Fazla ama bu işlemci için kabulleniyorsunuz. Stres testlerinde hangi soğutucuyu kullanırsanız kullanın 100 dereceleri görüp termal kısıtlamaya giriyor.

Önemli olan normal kullanımda daha kabul edilebilir değerleri görebilmek. O da örneğin Battlefield 2042 oynarken 80'leri görmek gibi.

Ek olarak da stres testlerinde mümkün olduğunca fazla skor elde edebilmek. Çünkü bu da soğutabildiğiniz ölçüde fazla alabildiğiniz bir skor/performans bu işlemci için.

Ben de 14700k kullanıyorum. Stress testinde 100 dereceleri gördüğüm için yeni kasa ve 420 mm sıvı soğutucu aldım.

Ben de 14700k kullanıyorum. Stress testinde 100 dereceleri gördüğüm için yeni kasa ve 420 mm sıvı soğutucu aldım.

Çözüm sağladı mı, mevcut ısı değerleri nasıl? Son 20 saatlik kullanımda ekteki resimdeki gibi bende.

Dosya Ekleri

• 2024-03-26-2OHaBY74Nh.png
    2024-03-26-2OHaBY74Nh.png
    60,8 KB · Görüntüleme: 14
Benimkiler daha gelmedi. Yeni sipariş verdim.

Bir de bana braket kullanmamı önerdiler. Bu braket i7 14700K işlemci ve ASUS B760M-Plus Wi-Fi anakarta uyumlu mudur sizce?

Benimkiler daha gelmedi. Yeni sipariş verdim.

Bir de bana braket kullanmamı önerdiler. Bu braket i7 14700K işlemci ve ASUS B760M-Plus Wi-Fi anakarta uyumlu mudur sizce?

Evet, tüm LGA1700 soketlere uyar. Thermalright' ın contact frame' ini kullanıyorum ben de. 2-3 derece arası bir fark oldu sanki.

Diğer yandan attığınız markayı duymadım. Her ne kadar teknolojik yapıya sahip bir ürün olmasa da kalitesi fark edebilir. Testlerini incelemek lazım. En çok önerilen ve kullanılan Thermalright, Amazon.com.tr yurtdışından gönderim şeklinde var. Daha uygun fiyata Sahibinden' de sıfır satan da var. İsterseniz onlara da bir bakın.

Evet, tüm LGA1700 soketlere uyar. Thermalright'ın contact Frame'ini kullanıyorum ben de. 2-3 derece arası bir fark oldu sanki.

Diğer yandan attığınız markayı duymadım. Her ne kadar teknolojik yapıya sahip bir ürün olmasa da kalitesi fark edebilir. Testlerini incelemek lazım. En çok önerilen ve kullanılan Thermalright, Amazon.com.tr yurt dışından gönderim şeklinde var. Daha uygun fiyata Sahibinden'de sıfır satan da var. İsterseniz onlara da bir bakın.

Hocam vallahi yurt dışından beklememek için linkini attığım ürünü aldım, Arctic lf 2 ile kullanımda nasıl olur acaba. Marka çok fark eder mi acaba tahminen malzemeler birbirine yakın malzemelerdir.

Hocam vallahi yurt dışından beklememek için linkini attığım ürünü aldım, Arctic lf 2 ile kullanımda nasıl olur acaba. Marka çok fark eder mi acaba tahminen malzemeler birbirine yakın malzemelerdir.

Bakıldığında çok basit bir malzeme. Birebir oturması, boşluk kalmaması için iyi bir kesime ve fazla ince olmayan bir yapıya sahip olması yeterli. Ben pek fark edeceğini sanmıyorum.

Thermalright ilk çıkaranlardan olduğu için pahalı muhtemelen. Tüm ambalajı düşündüğümüzde etmesi gereken en fazla $5 olmalı.

Bakıldığında çok basit bir malzeme. Birebir oturması, boşluk kalmaması için iyi bir kesime ve fazla ince olmayan bir yapıya sahip olması yeterli. Ben pek fark edeceğini sanmıyorum.

Thermalright ilk çıkaranlardan olduğu için pahalı muhtemelen. Tüm ambalajı düşündüğümüzde etmesi gereken en fazla $5 olmalı.

O zaman hiç yurt dışından beklemiyorum bunu alıyorum. Çünkü kasa ve soğutucu cuma günü elimde olacak bir 15 gün sırf bunu beklemeyeyim?

Geri
Yukarı