i7 14700KF sisteme RAM önerisi

• Konuyu başlatan Oxej8
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 255

Oxej8

Kilopat
Merhaba,
Yakın zamanda aşağıdaki gibi bir sistem topladım. Burada dikkatimi çeken RAM'lerde AMD EXPO ibaresi. Almış olduğum işlemci Intel i7 14700KF ben RAM'leri 6000MHz de çalıştıramayacak mıyım? Ya da uyumluluk sorun mu yaşarım? Ayrıca.

RAM için sadece DDR5 olmasına dikkat edilir işlemci tarafı önemli değildir diye düşünüyorum.

İşlemci:

Anakart:

Ekran kartı:

RAM:

Kasa:

Sıvı soğutma:

Güç kaynağı:

Depolama:

Monitör:

Merhaba,
Yakın zamanda aşağıdaki gibi bir sistem topladım. Burada dikkatimi çeken RAM'lerde AMD EXPO ibaresi. Almış olduğum işlemci Intel i7 14700KF ben RAM'leri 6000MHz de çalıştıramayacak mıyım? Ya da uyumluluk sorun mu yaşarım? Ayrıca.

RAM için sadece DDR5 olmasına dikkat edilir işlemci tarafı önemli değildir diye düşünüyorum.

İşlemci:

Anakart:

Ekran kartı:

RAM:

Kasa:

Sıvı soğutma:

Güç kaynağı:

Depolama:

Monitör:

Sistemi satın aldınız mı ? Kesinlikle fiyatını hak etmeyen bir sistem. Sistemi satın almadıysanız farklı bir sistem önerelim cidden pahalı.

BIOS'dan EXPO'yu açarak RAM'lerinizi tam hızında çalıştırabilir ve bu sayede de RAM'lerinizden tam bir verim alabilirsiniz.

Dediğiniz doğru. Ama 4090 alabileceği fiyata 4080 alıp tuf almak pek doğru değil. Üstüne itopyadan aldığı için gereksiz pahalı bir fiyat çıkar yüksek ihtimalle.
4090'ı Ağır işlere girişmediği sürece alması gerekmiyor. 4080S'de gayet yeterli.

Merhaba,

İşlemci:

Anakart:

Ekran kartı:

RAM:

Kasa:

Sıvı soğutma:

Güç kaynağı:

Depolama:

Monitör:

i7 14700KF 5600 MHz RAM desteklemekte Dual kullanımda. 6000 MHz yapsanız da 5600 performansı alırsınız çünkü daha fazla bir veriyolu sunamıyor. Önerim 6000 MHz yerine 5600 MHz kullanıma geçip ek olarak CL düşürerek RAM Veriyolu kazanmak. Yani 6000 yerine 5600'e geçip CL düşürün daha da. Benzer veriyolunu/performansı elde edebilirsiniz. Ben de i9 13950HX kullanıyorum. 5600 MHz'de bırakıp CL'yi 40'a düşürdüm 46'dan.

Geri
Yukarı