i7-2600 için 70-80 TL soğutucu önerisi

Strider0628

Kilopat
Makaleler
16
Daha fazla  
Bugün kardeşim stok fanın çok sesli çalıştığını söyledi. Kontrol ettiğim de işlemcim boştayken 80 derecelere çıkıyordu. Bugün temizlik yapılırken de darbe almış, bu yüzden stok fanın bloğunun yerinden oynadığını düşünerek soğutucu bloğu söktüm. Baktığımda ise soğutucunun ayaklarından birisi kırılmış. Bu yüzden sistemi çalıştırınca otomatik kendini kapatıyor. Yani kısacası yeni bir soğutucu lazım.

Bütçem 70-80 TL arası. Ay sonu olduğu için pek param kalmadı açıkçası. Bu yüzden aşamam. Önerilerinizi bekliyorum.

Evet onu düşünmüştüm. Başka bir alternatifiniz var mı peki?
Peki m200 ile arasında ki fark nedir? Birde hangi soğutucunun fan üfleme değeri daha iyi?

M200'ü Q9400 ile kullanıyorum Max 60 dereceyi görüyor yükte işlemci yukarılara çıkmıyor içinden çıkan termal macun ile birlikte. Tavsiye ederim.

Evet onu düşünmüştüm. Başka bir alternatifiniz var mı peki?

Peki m200 ile arasında ki fark nedir? Birde hangi soğutucunun fan üfleme değeri daha iyi?
Gametech deki fan hakkında bilgi bulamadım. Snowman M200 sanırım 48cfm. İstediğini alabilirsin.

Gametech'deki fan hakkında bilgi bulamadım. Snowman M200 sanırım 48CFM. İstediğini alabilirsin.

48 CFM aslında yeterli. İşlemcim 95W TDP olmasına 3.8 GHz de stok fan ile 62 dereceyi geçmezdi. Zaten i7-2600 4.nesil Intel gibi aşırı ısınmıyor. Bu soğutucu ile zaten daha da iyi değerler gelir diye düşünüyorum. Öneriniz için teşekkür ederim hocam. Sanırım Gametech modelini alacağım, görüntüsü hoşuma gitti. :)

belki biraz bekleyip Snowman T6 Ultra alabilirsin iyi bi soğutucu tavsiye ederim fakat 200tl bandında sana kalmış.

48 CFM aslında yeterli. İşlemcim 95W TDP olmasına 3.8 GHz de stok fan ile 62 dereceyi geçmezdi. Zaten i7-2600 4.nesil Intel gibi aşırı ısınmıyor. Bu soğutucu ile zaten daha da iyi değerler gelir diye düşünüyorum. Öneriniz için teşekkür ederim hocam. Sanırım Gametech modelini alacağım, görüntüsü hoşuma gitti. :)
90TL'ye HD2.0'ı al 2 fanlı.

Geri
Yukarı