i7 2600 İçin Anakart Önerisi

turkolog

Hectopat
Merhaba, bende PEGATRON IPXSB-H61 model anakart var ancak alacağım yeni ekran kartı PCI3.0 olacağı için açmama sorunu var. BIOS güncellemek, açıp açmayacağı da kesin değil. Bu riske hiç girmek istemiyorum. O yüzden önce anakartı değiştirmek istiyorum. Alacağım anakartın beni 3-4 yıl götürmesini istiyorum. Almayı düşündüğüm ekran kartı GT 1030. Aşağıdaki işlemcime ve alacağım ekran kartına uygun anakart ne önerirsiniz?
  • İşlemci: IntelCore i7, 2600 CPU, 3.40 MHz
  • Güç Kaynağı: 350 Watt sanırım (modeli:FSP350-60HCN)
  • RAM: 6 GB

Son düzenleme:
Merhaba, bende PEGATRON IPXSB-H61 model anakart var ancak alacağım yeni ekran kartı PCI3.0 olacağı için açmama sorunu var. BIOS güncellemek, açıp açmayacağı da kesin değil. Bu riske hiç girmek istemiyorum. O yüzden önce anakartı değiştirmek istiyorum. Alacağım anakartın beni 3-4 yıl götürmesini istiyorum. Almayı düşündüğüm ekran kartı GT 1030. Aşağıdaki işlemcime ve alacağım ekran kartına uygun anakart ne önerirsiniz?
  • İşlemci: IntelCore i7, 2600 CPU, 3.40 MHz
  • Güç Kaynağı: 350 Watt sanırım (modeli:FSP350-60HCN)
  • RAM: 6 GB

1155pin anakart yeni olarak bulmanız zor ikinci el temiz bulabilirseniz alın. Zaten 1155pin anakartlarda PCI-Ex 3.0 desteği mevcut.

Kullanmış olduğun işlemciyi ben de kullanmaktayım. Asus GTX STRİX 1060 6G modelini PCI Express 2.0 slotuna taktım ve tıkır tıkır çalışıyor. Sorun yaşamazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
1155pin anakart yeni olarak bulmanız zor ikinci el temiz bulabilirseniz alın. Zaten 1155pin anakartlarda PCI-Ex 3.0 desteği mevcut.
1155pin içeren bütün anakartlar olur mu peki? Hepsiburada da sıfırlar var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullanmış olduğun işlemciyi ben de kullanmaktayım. Asus GTX STRİX 1060 6G modelini PCI Express 2.0 slotuna taktım ve tıkır tıkır çalışıyor. Sorun yaşamazsın.
Benim sıkıntı işlemcide değil, anakartta. Şu an PEGATRON Anakart desteklemiyor ekran kartını. Kullandığın anakart nedir şu an?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı