i7 2600 için Anakart önerisi

İkinci nesil I7 çoktan miadını doldurmuş nesildir. Bu saatten sonra o chipsete yatırım yapmak çok saçmadır. Madem anakart bozuldu bu vesileyle işlemci ve anakartı da satıp toplam bütçeye (yetmezse biriktirip) daha güncel DDR4 AM4 sisteme yönelmek gerekir. Bu sisteme alacağın 8-9 senelik LGA1155 anakartın ne kadar sağlam olduğu da muammadır.

600 lira bütçeye yapın madem önerinizi, aradaki farkı siz verecekseniz bilemem.

İşlemci satılamaz mı? RAM satılamazmı onlarında parasını ekleyecek her şeyi ben söylememe gerek yok sizde düşünebilirsiniz diye umuyorum.
İkinci nesil ı7 çoktan miadını doldurmuş nesildir. Bu saatten sonra o chipsete yatırım yapmak çok saçmadır. Madem anakart bozuldu bu vesileyle işlemci ve anakartı da satıp toplam bütçeye daha güncel DDR4 AM4 sisteme yönelmek gerekir. Bu sisteme alacağın 8-9 senelik LGA1155 anakartın ne kadar sağlam olduğu da muammadır.

Evet ama arkadaşlar anlayamıyor.😤

İşlemci satılamaz mı? RAM satılamazmı onlarında parasını ekleyecek her şeyi ben söylememe gerek yok sizde düşünebilirsiniz diye umuyorum.

Evet ama arkadaşlar anlayamıyor.😤

Parçalar ha diyince satılmıyor, konu sahibinin anakart alması vakit ve ekonomi yönünden daha mantıklı, r3 1200 ile i7 2600 karşılaştırılamaz zaten.

Parçalar ha diyince satılmıyor, konu sahibinin anakart alması vakit ve ekonomi yönünden daha mantıklı, r3 1200 ile i7 2600 karşılaştırılamaz zaten.
Satılır sen dert etme bana sorsanız R3 1200AF mi yoksa i7 2600 sistem mi diye kesinlikle R3 1200AF ileride upgrade imkanı var ve R3 1200 AF de kötü bir işlemci değil gayet iyi.

Geri
Yukarı