i7-2600 için ekran kartı önerisi

Strider0628

Kilopat
Makaleler
16
Daha fazla  
Merhabalar iyi sosyaller dilerim. Sosyalde yeni olduğum için yanlış konu açmış olabilirim bu yüzden affınıza sığınarak soruyorum; elimde kullandığım anakart Pegatron H67 IPMSB-GS, bu anakarta PCI Express 3.0 ekran kartı takabilir miyim?

Sistem özelliklerim:

İşlemci: i7-2600
RAM: 4+2 çift kanal toplam 6 GB RAM.
Anakart: Pegatron H67 IPMSB-GS
Ekran kartı: ATI Radeon HD 6510 1 GB.
PSU: 300W.

Aslında elimde Asus Rog Strix rx 570 var ama anakartımın pci express slotunun 1.0 olduğunu öğrendim ekrana görüntü gelmemesinden endişeliyim Psu'umu da değiştireceğim.

Takıp deneyebilirsin bozulacak değil ya. 400W'ye kadar bir PSU'nuz varsa 8+6 pin çalışır.
Sorun şu ki ekran kartımı amcam vericek hediye olarak ve kendisi çok uzakta bu yüzden deneme gibi bir şansımda yok maalesef. Bazı kişiler gtx 1050 ti de bile görüntü alamamış uyumsuzluktan dolayı bu yüzden sizlere danışmak istedim.
Sorun şu ki ekran kartımı amcam verecek hediye olarak ve kendisi çok uzakta bu yüzden deneme gibi bir şansımda yok maalesef. Bazı kişiler GTX 1050 Ti de bile görüntü alamamış uyumsuzluktan dolayı bu yüzden sizlere danışmak istedim.

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama sorunun cevabını vermek istedim. Pegatron H67 IPMSB-GS anakarta dolaylı yoldan BIOS güncellemesi yaptım bundan 4 ay önce. Sonrasında güç kaynağını Corsair CV 550W ile değiştim. RX 570'i taktığımda diğer kişiler gibi aynı sorunu yaşadım ve ekrana görüntü gelmedi. Peki bu sorunu çözümü nedir? Bir nebzede olsa BIOS güncellemesi işe yarayabiliyor ama bende yaramadı. Diğer çözüm yöntemi ise Pegatron anakartı satıp Esonic anakartı aldım, ve tekrar denedim. Bu sefer RX 570'i bağladığımda görüntü alabildim. Eğer bu anakarta sahip bir kullanıcıysanız ya BIOS güncelleyin olmaz ise satıp daha iyi bir PCI-e 3.0 destekli 2.0 da olabilir, anakart almanız gerekiyor. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı