i7 2600 PC alınır mı?

Böyle fena değil evet ikinci el kovalamakta şans işi ama benim aklımdaki sistemi söyleyeyim size parçalar uyar mı siz de karar verin kasa ve SSD hariç toplamışsınız, bir de o paylaştığınız ekran kartında mining yapılmış, 3. seçenektekinin anakartı ve kasası iyi ve o kabul edebilir belki o yüzden ama ddr3 anakart mevcut. bende HDD mevcut ama oyunlar için 1 TB HDD ve en az 240 SSD olabilir, ve ddr 4 yapmak istiyorum ddr2 ddr3 satmaya kalksak almıyorlar, böyle kaça gelir.

MSI H310M yada GIGABYTE H310M ikinci el

işlemci ikinci el

En az 16 - 32 gb ram ikinci el

2 - 4 gb ekran kartı ikinci el

ışıklı kasa sıfır yada ikinci el

ssd - hdd ikinci el

power ikinci el

ama gta rdr gibi oyunları sıkıntısız oynatması önemli yoksa bir şeye yaramaz.
SSD hariç değil oraya sıfır hdd ekledim 500gb'lık. Şöyle bir sıkıntı var sistemi anakartın üzerine kurduğumuz için sistem ddr3 olduğunda ddr3 uyumlu parçalar kullanmak zorundasınız. Anakart SATA 2 olduğu içinde mecbur HDD kullandık yoksa bende biliyorum oraya ssd yazmayı. SSD için SATA 3 gerekiyor. M2 SSD'ler zaten hayal gibi duruyor. DDR4 ve SATA3 veya M2 olan bir anakarta geçmeye çalışırsan hem buna uyumlu işlemci biraz maliyetli olur. Her parçanın kalitesi arttığı gibi maliyetide artıcak. H310 anakarta geçicekseniz, ikinci elde 850-1000 liraya falan i5 6.nesil işlemciler var. H310 anakarta geçiyorsunuz M2 destekli olanlardan bulabilirseniz güzel olur. 2x8gb ram yeterli olucaktır. Ekran kartı konusunda 2gb ekran kartı sizi a noktasından b noktasına getiremez. Dediğim gibi sistem toplarken en çok yatırımı ekran kartına yatırmalısınız. Aski halde ne o ssdler ne 16 gb ram ne de ddr4 sistem size rdr 2 oynatamaz.

Eğer size ulaşabileceğim bir yer varsa özel sohbette daha kolay yardımcı olabilirim. Eğer yasalsa telefon numaranızı alabilirim.

SSD hariç değil oraya sıfır hdd ekledim 500gb'lık. Şöyle bir sıkıntı var sistemi anakartın üzerine kurduğumuz için sistem ddr3 olduğunda ddr3 uyumlu parçalar kullanmak zorundasınız. Anakart SATA 2 olduğu içinde mecbur HDD kullandık yoksa bende biliyorum oraya ssd yazmayı. SSD için SATA 3 gerekiyor. M2 SSD'ler zaten hayal gibi duruyor. DDR4 ve SATA3 veya M2 olan bir anakarta geçmeye çalışırsan hem buna uyumlu işlemci biraz maliyetli olur. Her parçanın kalitesi arttığı gibi maliyetide artıcak. H310 anakarta geçicekseniz, ikinci elde 850-1000 liraya falan i5 6.nesil işlemciler var. H310 anakarta geçiyorsunuz M2 destekli olanlardan bulabilirseniz güzel olur. 2x8gb ram yeterli olucaktır. Ekran kartı konusunda 2gb ekran kartı sizi a noktasından b noktasına getiremez. Dediğim gibi sistem toplarken en çok yatırımı ekran kartına yatırmalısınız. Aski halde ne o ssdler ne 16 gb ram ne de ddr4 sistem size rdr 2 oynatamaz.

Eğer size ulaşabileceğim bir yer varsa özel sohbette daha kolay yardımcı olabilirim. Eğer yasalsa telefon numaranızı alabilirim.
Yani yine 10 binden aşağı zor görünüyor, sizin dediğiniz gibi bütçeye iyi olsa da özellik olarak eksik kalıyor hdd bende var zaten ddr2 ddr3 de dediğim gibi kimse almıyor bakacağız artık sanırım bekleyeceğiz.

Bahsettiğiniz kasayı toplamak 10 bin istemez. 10 bine sıfır sağlam sistem topluyorlar. Tahmini 6,5 bin liraya falan toplayabilirsiniz.
2.el Anakart+2.el İşlemci 1600 TL
2.el Ekran Kartı 1600 TL
Sıfır SSD+2.el RAM 1350 TL
Sıfır Kasa+sıfır PSU 2000 TL

Parçalarak örnek olması için seçilmiştir. Bu tarz bir sistem toplayabilirsiniz.

Bahsettiğiniz kasayı toplamak 10 bin istemez. 10 bine sıfır sağlam sistem topluyorlar. Tahmini 6,5 bin liraya falan toplayabilirsiniz.
2.el anakart+2.el işlemci 1600 TL.
2.el ekran kartı 1600 TL.
Sıfır SSD+2.el RAM 1350 TL.
Sıfır kasa+sıfır PSU 2000 TL.

Parçalarak örnek olması için seçilmiştir. Bu tarz bir sistem toplayabilirsiniz.

Anladım teşekkürler, şu anlık biraz daha ikinci el bakıyorum olmazsa bir çaresine bakacağım.

Bu sistem oyunlar için sizce nasıldır?

i5 3570.
8 GB RAM.
RX580 8 GB.

3500-4000 gibi bir fiyatın altına alabilirseniz güzel olur. RX580 bayağı para eder çünkü.

Bu ekran kartınında coin gibi işlere karışmış olmasından korkuyorum anakart da bir sorunu da varmış.

Bir de şunlar var: 12 GB RAM R7 2 GB ekran kartı AMD A10 işlemci
16 gb ram amd fm2 athlon x4 845 gt1030 ekran kartı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı