i7-2600 RX 460 Sistem Oyundan Atma Problemi

emree11122

Decapat
Arkadaşlar merhaba, son 1-2 haftadır oyunlarda zaten oynadığım 2 oyun var PUBG ve CS:GO'da 10 dk ve üzeri oynadığım zaman oyundan atma problemi yaşıyorum. Sistem i7-2600 RX 460. Bazen görev yöneticiyle kapatıyorum oyunu bazen tamamen PC kilitleniyor kapatmak durumunda kalıyorum. MSI Afterburner'dan ısı derecelerini falan takip ediyorum CPU, GPU maksimum 65-70 derece özellikle PUBG'de. RAM ve HDD kontrolü yaptım ekran kartınıda Youtube'dan gördüğüm kadarıyla Furmark'la test ettım bir sıkıntı yok. Sizce neden olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundan atarken hata veriyor mu? Bir de değerleri kontrol ederken CPU kullanımın % kaç seviyelerinde?

Oyundan atarken hata veriyor mu? Bir de değerleri kontrol ederken CPU kullanımın % kaç seviyelerinde?
Herhangi bir hata yok. Direkt oyundan atıyor ya da PC kilitleniyor. CPU kullanımı %50-%70 civarı. Bazen de CS:GO'da DM atarken donuyor 10-20 saniye kadar. Bir süre sonra tekrar düzeliyor.

Format atıp Sistemi en güncel sürücüleri baştan kurmayı denemeniz de fayda var. Cihaz da arka planda çalışan uygulamalar vs. etkiliyor olabilir. Şuan en garantisi format atmak gibi duruyor.

Format atıp Sistemi en güncel sürücüleri baştan kurmayı denemeniz de fayda var. Cihaz da arka planda çalışan uygulamalar vs. etkiliyor olabilir. Şuan en garantisi format atmak gibi duruyor.
Tamam atıyorum .
Arkadaşlar sorunu kısmen çözdüm gibi . Harddisk kaynaklıymış. Dosyaları taşırken,kopyalarken işlem bitene kadar bilgisayarda herhangi bir şey yapamıyordum, çok fena kasıyordu . Ordan harddisk kaynaklı olabilir mi diye düşündüm harddisk değiştirdim şu an bir sıkıntı yok gibi . Oyunlarda da deneyip bilgilendireceğim.

Son düzenleme:
Aynı sıkıntı bende de mevcut oyun oynarken pc aniden kilitleniyor ve kalıyor reset atmak zorunda kalıyorum sistemim sizinkine benziyor çözümü bulabildiniz mi acaba ?

Geri
Yukarı