i7 2600 Sistemde GTA Online FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 10

KidiSeption

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Arkadaşlar. 2 gün önce yeni sistemimi topladım (GTX 950 STRIX 2 GB, i7 2600, 8 GB RAM, 500GB hard disk) normal şartlarda GTA'da iyi bir performans almam lazım ki ilk gün öyleydi. Yüksek ayarlarda 60 FPS civarı alıyordum ama bugün oyuna aynı ayarlarda girdiğimde olur olmaz drop yiyorum. Grafiği biraz kıstım azaldı ama yine de bazen drop yiyor. İlk gün sorun olmazken şu an neden olur?

Arkadaşlar. 2 gün önce yeni sistemimi topladım (GTX 950 STRIX 2 GB, i7 2600, 8 GB RAM, 500GB hard disk) normal şartlarda GTA'da iyi bir performans almam lazım ki ilk gün öyleydi. Yüksek ayarlarda 60 FPS civarı alıyordum ama bugün oyuna aynı ayarlarda girdiğimde olur olmaz drop yiyorum. Grafiği biraz kıstım azaldı ama yine de bazen drop yiyor. İlk gün sorun olmazken şu an neden olur?
MSI Afterburner ile duruma bakıp bizimle paylaşır mısınız?
Ek olarak HDD ile alakalı bir drop da olabilir.

Eski bir sistemi mi upgrade ettiniz yoksa sıfırdan bir sistem mi?

Ben de öyle tahmin ediyorum hard disk eski ama ilk girdiğimde sorun olmazken 2. girişimde olması garip geliyor
Eski bir sistemi mi upgrade ettiniz yoksa sıfırdan bir sistem mi?
Anakart ve harddisk dışında herşey değişti
Aynı sorunu yaşayan arkadaşım görev yöneticisi açarak sorunu çözdü oyuna girerken arkada görev yöneticisi açık oynamayı dene.
Deniycem saolun

Ben de öyle tahmin ediyorum hard disk eski ama ilk girdiğimde sorun olmazken 2. girişimde olması garip geliyor

Anakart ve harddisk dışında herşey değişti
Harddisk eski ise ve 5400rpm olduğunu varsayarsak, hddden dolayı olma ihtimali yüksek açıkçası,
Disk kullanan uygulamaları kapattığınızda drop azalıyor mu?

Aynı sorunu yaşayan arkadaşım görev yöneticisi açarak sorunu çözdü oyuna girerken arkada görev yöneticisi açık oynamayı dene.
Deniycem saolun

Harddisk eski ise ve 5400rpm olduğunu varsayarsak, hddden dolayı olma ihtimali yüksek açıkçası,
Disk kullanan uygulamaları kapattığınızda drop azalıyor mu?
Disk kullanan uygulamaları oyuna girerken kapatıyorum
az önce bi deneme yaptım ve %90 diskten kaynaklı 240 gb bi ssd almak şart artık

Dosya Ekleri

• IMG_20210310_211110_5.jpg
    IMG_20210310_211110_5.jpg
    94,6 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Geri
Yukarı