i7-2600 Sistemde Valorant çok geç açılıyor

Flen

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba eskiden böyle bir problem yoktu ama şu son 3-4 aydır gelen güncellemelerden mi bilmiyorum ama oyunum aşırı geç açılmaya başladı. Bazen oluyor ki 2-3 tur oyuna giremiyorum.

Özellikler şu şekilde;
8 GB RAM.
Intel Core i7-2600
NVIDIA GeForce GT 630.
Windows 10 Pro.
Sorunu anlayan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Valorant'ın geç açılmasında benim gördüğüm genel iki sebep internet ve disk kaynaklı oluyor, ancak yetersiz işlemcilerde de benzer durum var.

Harddisk kullanıyorsanız SSD almanızı öneririm hız olarak.
Hard diskte kullanıyorum şu an ssd alsam düzelir mi?

Valorant'ın geç açılmasında benim gördüğüm genel iki sebep internet ve disk kaynaklı oluyor, ancak yetersiz işlemcilerde de benzer durum var.
Genel oyunlarda da donma vesaire sorunları yaşıyorum, dediğiniz gibi disk kaynaklı olabilir çünkü internet hızım gayet iyi gibi.

Hard diskte kullanıyorum şu an SSD alsam düzelir mi?

Elbette hocam, FPS oyunlarında SSD hem yükleme sürelerini hızlandırır hem de HDD kaynaklı gecikme ve buna bağlı FPS düşmelerinin önüne geçer. Yani oyun içinde de daha stabil bir performans alırsınız, HDD ile Valorant oynarken kaplamaların yüklenmemesi, anlık takılma gibi pek çok sorunda oluyor. Bir de siz Windows'u da bu HDD'de kullandığınız için performans iyice düşüyor. Yani Windows SSD'ye kurulu olsa ve performansı düşmemiş bir HDD'ede oyunu kursanız bu kadar sorun yaratmazdı.

1714384886055.png

Şu makinede bile geç yüklenebiliyordu, SSD'ye kur biraz hızlanır.

Elbette hocam, FPS oyunlarında SSD hem yükleme sürelerini hızlandırır hem de HDD kaynaklı gecikme ve buna bağlı FPS düşmelerinin önüne geçer. Yani oyun içinde de daha stabil bir performans alırsınız, HDD ile Valorant oynarken kaplamaların yüklenmemesi, anlık takılma gibi pek çok sorunda oluyor. Bir de siz Windows'u da bu HDD'de kullandığınız için performans iyice düşüyor. Yani Windows SSD'ye kurulu olsa ve performansı düşmemiş bir HDD'ede oyunu kursanız bu kadar sorun yaratmazdı.
Tamamdır o halde çok teşekkür ederim🙏🏻🙏🏻

Eki Görüntüle 2181560
Şu makinede bile geç yüklenebiliyordu, SSD'ye kur biraz hızlanır.
Deneyeceğim çok teşekkürler

500GB M.2 SSD'imde Valorant varken açılması 10 saniyeyi geçmezdi... Yer yok diye hard diske taşımak zorunda kaldım. Hard diske taşıdığımdan beri oyuna girmek 40-50 saniyenin üstüne çıktı. Varsa SSD'iniz oyunu oraya taşıyın veya yeniden kurun.

Dipnot: Performansınızı da etkiler bu durum.

500GB M.2 SSD'imde Valorant varken açılması 10 saniyeyi geçmezdi... Yer yok diye hard diske taşımak zorunda kaldım. Hard diske taşıdığımdan beri oyuna girmek 40-50 saniyenin üstüne çıktı. Varsa SSD'iniz oyunu oraya taşıyın veya yeniden kurun.

Dipnot: Performansınızı da etkiler bu durum.

Performansı ciddi anlamda etkilediğini fark ettim maalesef, teşekkür ederim yeni bir SSD bulup ona taşıyacağım.

Geri
Yukarı