i7 2600 sisteme 2000 TL'ye ekran kartı önerisi

UmutIşığı

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
  • Intel® Core™ i7 Islemci i7-2600 (3.40GHZ 8MB)
  • Bellek 8 GB DDR-III
  • ATI HD 6750 PRO 1GB (2GB HM) Ekran kartı

Diğerlerini yazma gereği duymadım gerek yoktur diye. Ekran kartım kötü olduğu için alıyorum. :( Aklımda bazı ekran kartları var.

Bir de alttaki ekran kartlarının farklılıkları neler?

Bir de bu ekran kartları kasama sığar mı? Kasam Mini-ATX (300 W) bir kaç resim atayım, bu resimler bana ait değildir. Onu söyleyeyim benim kasamın kapağında bir şeyler var işte. Bant gibi kapatılmış şimdi açmak istemedim ondan bu kasaya benzerlerini attım. Benzer derken bir alt modeli gibi. Yani öyle kasa aynı markaya ait yine.

0BAC69A8EDB08F5CF4FC01020BB81A91.jpg
2B5BF4BF627DFCE5975259D3F017BCA7.jpg
07518C4EEB32A8B53CBCF1D9954065C5.jpg

Not: Anakart yukarıda yazmıyor çünkü modelini tam bilmiyorum nasıl öğreneceğimi bilmiyorum bu yüzden yanlış bilgi vermek istemedim. Ama size şunu söyleyebilirim diğer alt modellerde hep anakart Foxconn.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gtx 770 bile söylediğin oyunlarda şov yapar. Asus 780Tİ al rahatına bak. 300W PSU yetmez en kötü 650W PSU gerekecek. Anakartın intel veya amd olması önemli değil ekran kartı ikisine de uyumlu.

Son düzenleme:
Hocam peki Ultra ayarlarda oynar mıyım sorunsuz? Kasma olmadan. Bir de neden GTX 690 tavsiye etmediniz ? Ne bileyim o yüksek FPS veriyor gibi.

Yeni seri almak varken neden bir alt seriye yöneliyorsun? Günümüz oyunları GTX760 ile bile oynarsın. Bence GTX780 Tİ al. Asus Diretcu 2 veya Msi twin frozr almanı öneririm.

Bahsettiğiniz kartlara 300 watt psu yetmeyecektir. Arkadaşın dediği gibi 80+ 650-700 watt bir güç kaynağı almanız gerekmektedir.
Asus gtx 780 Ti öneririm. GTX 690 tavsiye etmememin sebebi ise eski nesil bir kart olması. 780 Ti gayet iyi bir karttır.

Hocam peki Ultra ayarlarda oynar mıyım sorunsuz? Kasma olmadan. Bir de neden GTX 690 tavsiye etmediniz ? Ne bileyim o yüksek FPS veriyor gibi.
Elbette, bahsettiğimiz kart NVIDIA'nın en hızlı tek gpu'lu ekran kartlarından biri. 690 ile arasında en azından nesil farkı var. GTX780TI daha güncel.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı