i7 2600 Sisteme R7 240 Takılınca Çalışmıyor

Ali Karaarslan

Kilopat
Daha fazla  
Bu sabah elime ulaşan "ASUS AMD Radeon R7 240" ekran kartını bilgisayarıma taktığım zaman görüntü gelmiyor. Tek sıkıntı bu da değil klavye ve mousea da güç gitmiyor, yani ışıkları yanmıyor. Çok araştırdım, teknik servise de gittim, sorunun anakartta olduğunu düşünüyorum. Çözemediğim için sizden yardım alma gereği duydum. Şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim:

• Anakart: PEGATRON-IPXSB-H61
  • İşlemci: Intel Core i7-2600 3.4GHz
  • PSU: 300W
  • Asıl Ekran kartı: ATI Radeon HD 6510

Son düzenleyen: Moderatör:
Taktıktan sonra BIOS tan IGD yerine PEG seçip yeniden başlatıp görüntü kablosunu ekran kartına bağlamanız gerekiyor. Kablonun karta bağlı olduğundan eminseniz BIOS pilini çıkarıp 10 saniye bekledikten sonra geri takıp bir daha deneyin.

Taktıktan sonra BIOS tan IGD yerine PEG seçip yeniden başlatıp görüntü kablosunu ekran kartına bağlamanız gerekiyor. Kablonun karta bağlı olduğundan eminseniz BIOS pilini çıkarıp 10 saniye bekledikten sonra geri takıp bir daha deneyin.

Monitöre görüntü gelmiyor sadece monitör değil klavye ve mousea da güç gitmiyor. Nasıl yapacağım bunu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı