i7-2600 sisteme RX 580 yükseltmesi mantıklı mı?

U.Altun

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. i7-2600 işlemcim var, birçok konu açtım bununla ilgili ama net bir sonuç alamadım. Herkes karışık söylüyor. Kafam karışık.

Bu işlemcim var ve Nvidia GeForce GTX960 2GB 128 Bit ekran kartım var. İndirime giren Sapphire Nitro+ RX580 4GB ekran kartını alsam ve;
• Sistemime taksam şu anki ekran kartından farkı olur mu?
• Değiştirmeme değer mi?
• Alırsam darboğaz sorunu yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
i7-2600K olsa diyeceğim ki OC yap, lakin i7-2600 sana bazı oyunlarda ciddi darboğaz yaratacak.

Öte yandan RX 580 yükseltmesi sana ciddi performans farkı olarak geri dönecektir. Elinde P67/Z68/Z77 anakart varsa işlemcini K serisi bir işlemciyle değiştirip ona biraz daha OC yaparsan çok daha rahat edersin.

Sorularına da sırasıyla evet, evet, evet diye cevap veriyorum :)

Bu kart, bu fiyata kaçmaz. Her oyunda olmamakla beraber biraz darboğaz olabilir ama bu bence kabul edilebilir bir seviyede kalır. RX 580 Nitro+'ı da bu fiyattan bulmuşken kaçırmayın derim.

Merhaba dostum 2600 4 çekirdek 8 tread bir işlemci ve eski nesil o kartı alırsan ultra ve yüksekte oynamak zorundasın bazı oyunlarda bu ayarlarda bile darboğaz yapacaktır. rx 570 veya 1050 ti almanı öneririm rx580 1060 gücünde bir karttır.Rx 580 indirimde ise alabilir ileride daha iyi bir işlemcide tam performanslı olarak kullanılır.

Merhaba dostum 2600 4 çekirdek 8 tread bir işlemci ve eski nesil o kartı alırsan ultra ve yüksekte oynamak zorundasın bazı oyunlarda bu ayarlarda bile darboğaz yapacaktır. rx 570 veya 1050 ti almanı öneririm rx580 1060 gücünde bir karttır.Rx 580 indirimde ise alabilir ileride daha iyi bir işlemcide tam performanslı olarak kullanılır.
Bu duyduğum en saçma cümlelerden biri herhalde darboğaz olacak diye GTX 1050 TI almak daha mı mantıklı yani ?

Bu duyduğum en saçma cümlelerden biri herhalde darboğaz olacak diye GTX 1050 TI almak daha mı mantıklı yani ?
1-2 yıl içerisinde işlemci değiştirmiyecek ise 960 in üstünde 40-50 fps artışı olmayacak ben fikrimi söyledim indirimde ise 580 de alabilir 1050 ti de ama sorun yaşar 1300x ile 1060 kullandım yüksek ve ultrada oynamama rağmen işlemcim bana sorun yaratıyordu bildiğim için söylüyorum size saçma gelebilir =) iyi günler

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı