İ7 2600 Tabanlı Sisteme Ekran Kartı ve PSU Önerisi

KAN23

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle şimdiki sistemim hakkında bilgi veriyim 5 yıl oldu casper almıştım vatandan. Amacım yeni çıkan oyunları en azından high da oynayabilmek bu sistemle BF4 en fazla zorlasan medium da oynatıyor. BF3 high. Yani GTA5 i low da oynamak istemiyorum.

-İ7-2600 @3.4 GHz (Sandybridge)
-6GB DDR3 RAM -1*4GB 1*2GB 1300 mhz
-HD6750 GDDR5 128 bit 1GB ekran
-Pegatron ipxsb-h61 anakart
-PSU nun durumu bilmiyorum 350-450 wat galiba.
-Win.7
-1TB HDD
-8MB Cache
-Kasa casper Görsellerde CD 2600 A diye aratınca çıkıyor siyah kasa. Uzunluk 35-38 cm gibi Yükseklik te aynı şekilde Genişliği 16 cm gibi.
Ben ekran kartını upgrade etmek istiyorum belirlediğim model bu Powercolor R9 270X Turboduo Oc Gddr5 2Gb 256Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
fakat buna birde min. 500 watlık lazım PSU olarak bunu belirledim Xigmatek Tauro Serisi 80Plus 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar

Şimdi acaba bu PSU ve Ekran kartı benim bu sisteme uyum sağlar mı özellikle anakarta biri bu konuda aydınlatsın lütfen. Aslında boyutları hakkında endişem de var benim kasa mid t dan daha küçük olmalı Mini tower da değil bilmiyorum PSU ve Ekran kartı Kasaya ve sisteme uyar mı. Ve son olarak 2 tane 4 GB(8) 1600 mhz veya 2 tane 8GB (16) Ram taksam sıkıntı olur mu uyar mı ? 2 port var ram için zaten. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Dostum kasandaki boşluğu ölç,
225mmx130x38mm alan olduğundan emin ol. (Ekran kartı ölçüsü)
[TBODY] [/TBODY]
R9 270X fena değil, ama daha ucuza bulabilirsin sanırım. Ayrıca GTA 5'te nasıl bir sonuç verecek bilemiyoruz :D
Acelen yoksa oyun çıkınca benchmarkları incele ona göre karar ver, hem daha da ucuzlamış olur. Dolar şu anda el yakıyor zaten, inmesi zor ama en azından şansını denemiş olursun. Kasana sığdıktan sonra anakartla falan bir uyum sorunu yaşamazsın. Ram almana da gerek yok şimdilik.

PSU olarak Xigmatek'den uzak dur. Onun yerine CM RS 600 B alın. Ayrıca İlk etapta 270X ve RS 600 B alın. Ondan sonra da bir anakart ve kasa almanı öneririm. O anakartı bende kullandım. Kasayı da biliyorum. Kasa da anakart da çöp.

Daha oyunun sistem gereksinimleri açıklanmadı diye biliyorum. Bi açıklansın ona göre yükseltme yaparsınız. Ayrıca anakartınızın en fazla desteklediği RAM boyutunu öğrenin ve anakartınızın O.C'suz en fazla desteklediği frekansı öğrenip RAM'leri ona göre alın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı