i7-2600 ve RX560 için 600 Watt PSU yeter mi?

Alper3327

Hectopat
PSU'nun kötü marka olması ve tam güç verememesi, gri veya siyah ekran yememe neden olur mu?
Anakart: E-sonic H61FEL-U.
İşlemci: i7-2600 3.40 GHz.
Ekran kartı: RX560.
RAM: 8+2 10GB RAM HyperX ve Corsair RAM.
1.5 TB harddisk.
Platoon 600W PSU.

Oyunlar da veya oyun dışı anlamadığım bir şekilde renk fark etmeksizin PC donuyor. Hiçbir şey yapamıyorum. Tek çarem reset atmak oluyor. Sıcaklık değerlerim gayet iyi. Stress testlerinde bir şey çıkmadı. Memtest86 ile RAM'larim de sorunsuz çıktı. Anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'nun kötü marka olması ve tam güç verememesi, gri veya siyah ekran yememe neden olur mu?
1.5 TB harddisk.
Platoon 600W PSU.

Oyunlar da veya oyun dışı anlamadığım bir şekilde renk fark etmeksizin PC donuyor. Hiçbir şey yapamıyorum. Tek çarem reset atmak oluyor. Sıcaklık değerlerim gayet iyi. Stress testlerinde bir şey çıkmadı. Memtest86 ile RAM'larim de sorunsuz çıktı. Anlayamadım.
PSU kaynaklı olabilir. O PSU modelleri 600W yazsa da genelde 12V kanalından 250-300W verebiliyor.

1.5 TB harddisk.
Platoon 600W PSU.

Kullandığınız güç kaynağı, kalitesiz ve sertifikasız bir model olduğu için, bu tip sorunlara sebebiyet verebilme ihtimali mevcut.

Bunu anlamak için, OCCT uyguluması ile güç kaynağınızı stres testine sokmanız, daha iyi olacaktır.

Daha çok Yazılımsal bir soruna benziyor.
Yazılımsal mı Hiç Düşünmedim Kral Biraz daha Açar mısın ?
Kullandığınız güç kaynağı, kalitesiz ve sertifikasız bir model olduğu için, bu tip sorunlara sebebiyet verebilme ihtimali mevcut.

Bunu anlamak için, OCCT uyguluması ile güç kaynağınızı stres testine sokmanız, daha iyi olacaktır.
Kaç Dakika Beklemem Gerekiyor Öneri Yapar mısınız 30 Dk Stress Testi Yeterli midir?
PSU kaynaklı olabilir. O PSU modelleri 600W yazsa da genelde 12V kanalından 250-300W verebiliyor.
Ben de Bundan Problem Yaşadığımı Düşünüyorum PSU Değişmek istiyorum FSP veya Corsair İle

Yazılımsal mı Hiç Düşünmedim Kral Biraz daha Açar mısın ?

Kaç Dakika Beklemem Gerekiyor Öneri Yapar mısınız 30 Dk Stress Testi Yeterli midir?

Ben de Bundan Problem Yaşadığımı Düşünüyorum PSU Değişmek istiyorum FSP veya Corsair İle
Hocam RAM'i çıkarın 2 GB olanı öyle deneyin.
Ram'i 1 e Düşürmemi İstiyorsun Tamam Kral Bunu da Deneyeyim
RAM 1'e düşmeyecek 8 GB olacak büyük ihimalle RAM'ler sorunlu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı