i7 2600K halen iş görür mü?

emreji61

Hectopat
Arkadaşlar elimde FX 6300 işlemci var, anakart ile beraber satıp i7 2600K işlemciye geçsem fark hisseder miyim?
İşlemciyi 4.2 GHz'de stabil kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ7 2600K kullanıyorum. FX 8350'den bile daha güçlü. Eğer 4 GHz seviyesine Z serisi bir anakart ile overclock edersen Ryzen 5 1XXX serisinin performansını yakalayabiliyorsun 1600 hariç. Yani 2500X seviyesine bile getirebilirsin. Ben de Hyper 212 Evo var ve en yakın zamanda overclock yapmayı düşünüyorum.

İ7 2600K kullanıyorum. FX 8350'den bile daha güçlü. Eğer 4 GHz seviyesine Z serisi bir anakart ile overclock edersen Ryzen 5 1XXX serisinin performansını yakalayabiliyorsun 1600 hariç. Yani 2500X seviyesine bile getirebilirsin. Ben de Hyper 212 Evo var ve en yakın zamanda overclock yapmayı düşünüyorum.
Efendim Battlefield 5 çekilişine bakar mısınız? Kazandınız!

Evet ciddi bir fark olur. i7 2600K halen çok güçlü bir işlemcidir. Yalnız, ekran kartınıza darboğaz yapmıyorsa veya işlemci ağırlıklı oyun oynamıyorsanız geçmeniz gereksiz olur. FX 6300 de iyi bir işlemci. Amaca bağlı yani tamamen.

Evet ciddi bir fark olur. i7 2600K halen çok güçlü bir işlemcidir. Yalnız, ekran kartınıza darboğaz yapmıyorsa veya işlemci ağırlıklı oyun oynamıyorsanız geçmeniz gereksiz olur. FX 6300 de iyi bir işlemci. Amaca bağlı yani tamamen.
Gtx 1050 ti kullanıyorum. PUBG de kalabalık alana atladığımda ciddi darboğaz yaşıyorum açıkçası.
Bir de ufaktan yayın yapmayı düşünüyorum sizce işlemci başarabilir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı