i7-2600K nasıl O.C edilir?

alptekin1caner

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Uzmanı
Merhaba arkadaşlar,

Dün ASUS GTX970 STRIX OC edition ekran kartı alıp GTX560Ti'ı upgrade ettim. İşlemcime de Cooler Master Hyper 412S aldım ekstra olarak. Stress testi altında 60 dereceyi hiç geçemedi. En fazla olduğu değer buydu. 3.80Ghz turboboostta kullanıyorum ve 4.2Ghz çıkartıp GTA V'te FPS oranında değişme olacak mı diye test edeceğim... Fakat Overclock yapmak adına bir bilgim yok yardımcı olabilir misiniz?

Sistem bileşenlerim: Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3 - Intel Core i7-2600K - Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz - Asus GTX970 STRIX O.C. Edition - Corsair ForceGT 60Gb - Kingston HyperX 3K 120Gb - WesternDigital Caviar Black 500Gb - Corsair HX850 80+Gold - Corsair Graphite 600T White Edition - Cooler Master Hyper 412S

İyi sosyaller!

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ekranının resimlerini atarsan yardımcı olayım. Bu arada 4.5 GHz'e çıkartırsan GTA V gibi işlemci gücü isteyen oyunlarda 10-15 FPS artış olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı