i7-2600K sistemde oyunda CPU kullanımı düşük oluyor

Güllaç

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar herkese. İşlemcim i7-2600K 4.3GHz overclocked, ekran kartı RX 570. Valorant oynarken nedense düşük CPU kullanımı yüzünden düşük FPS, yer yer de droplar yiyorum. Denemediğim şey kalmadı, düzelmedi. Aklınızda "şunu denerse kesin düzelir" dediğiniz bir çözüm yöntemi var mıdır? Belki darboğaz yediğim içindir diyeceğim ama emin değilim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (67).png
    Ekran Görüntüsü (67).png
    2,3 MB · Görüntüleme: 22
İyi akşamlar herkese. İşlemcim i7-2600K 4.3GHz overclocked, ekran kartı RX 570. Valorant oynarken nedense düşük CPU kullanımı yüzünden düşük FPS, yer yer de droplar yiyorum. Denemediğim şey kalmadı, düzelmedi. Aklınızda "şunu denerse kesin düzelir" dediğiniz bir çözüm yöntemi var mıdır? Belki darboğaz yediğim içindir diyeceğim ama emin değilim.

Yediğin dropların işlemci kaynaklı olduğunu düşünmüyorum bir de şu anda 130 FPS düşmesi girdiğinde kaça düşüyor?

@Melez Baytar normalde 160-190 civarı olması gerekiyor. Bende 130-110'a falan düşüyor. Sizce droplar neden kaynaklı hocam?

Hocam bu bir drop değil oyunda bunu hissetmeniz imkansız diyebilirim 100 FPS üstü durumlarda FPS düşüşlerini insan gözünün hissetmesi çok zor anlatmak istediğim oyunda bir problem yaratmiyacaktir sizin için ama droplar bence ekran kartı kaynaklı ayarları düşürüp deneyin bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı